Ana Sayfa
27 Temmuz 2019 ( 4658 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Hakan, Erdoğan'ın maksadını açıkladı

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş. Bunları kafanıza takmayın. Bizden ayrılıp parti kuranları çok gördük. Şimdi sorsak adlarını kimse bilmez. Adını sanını kimse bilmez bunların. Bu iş böyledir. Çünkü bu tip ihanetlerin içinde olanlar, bu işin bedelini ağır öderler" sözlerindeki maksadı açıkladı.

Hakan'a göre Erdoğan bu sözleri, "Bedelini ödemekten kastettiğinin... Siyaseten bitmek, siyaseten unutulmak olduğunu anlar" anlamında kullandığını söyledi. 

Hakan internet sitelerinin maksadı çarpıttığını iddia ederek, "Kanmayın şu internet sitelerinin maksadı çarpıtan özetlemelerine!" ifadesini kullandı.


Hakan'ın yazısından o bölüm şöyle:

Açtım konuşmanın tamamını...
İlgili bölümde şöyle diyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş. Bunları kafanıza takmayın. Bizden ayrılıp parti kuranları çok gördük. Şimdi sorsak adlarını kimse bilmez. Adını sanını kimse bilmez bunların. Bu iş böyledir. Çünkü bu tip ihanetlerin içinde olanlar, bu işin bedelini ağır öderler”.

Biraz Türkçe bilen, azıcık kafası çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin tamamını okuduğunda...

Bedelini ödemekten kastettiğinin...

Siyaseten bitmek, siyaseten unutulmak olduğunu anlar.

*
Hep söyledim, yine söylüyorum: Kanmayın şu internet sitelerinin maksadı çarpıtan özetlemelerine!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu’na limon kumpasıyla ilgili yeni gelişme Faruk Çelik'ten "bu neyin hesabı" dedirten seçim önerisi Ekrem İmamoğlu'ndan Sarıgül'e çağrı Son dakika… CHP İstanbul'da sürpriz istifa..