Ana Sayfa
24 Şubat 2021 ( 1933 izlenme )
Reklamlar

AKP'den kaç vekil DEVA ve Gelecek Partisi'ne geçecek?

Gazeteci Can Ataklı kendisinin Youtube kanalında çok önemli bilgiler açıkladı. Ataklı, AKP'den  2530 milletvekilinin DEVA ve Gelecek Partisi'ne geçebileceğini iddia etti.

Gazeteci Can Ataklı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Orada önemli bir takım şeyler var. Seçime katılacak partilerin en az 50 ilde örgütlenmesi lazım. Seçime girme hakkını böylelikle kazanacak. Daha önceki kanunda şöyle bir madde vardı.

Meclis’te grubu bulunan partiler otomatikman seçime girerler. Yani diğer şartlar öncelikle aranmaz. Nitekim İYİ Parti’nin seçime nasıl girdiğini biliyoruz. Bu yolu kapamak istiyorlar.

Örneğin; Gelecek ve Deva Partisi’ne AKP’den ve diğer partilerden bazı ödünç ya da gerçekten oraya gönül vermiş milletvekilleriyle grup kurabilirler. Hala AKP içinde Gelecek ve DEVA Partisi’ne ayrı ayrı her iki partiye de 2530 milletvekili geçebileceği söyleniyor.”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İmamoğlu: Her zaman iyiliğin kazanacağına olan inancımla yol yürüdüm Ziya Selçuk'un istifasıyla ilgili bomba iddia: 'Samimi sohbetlerinde diyordu ki...' Temayül kırgınlığı siyaseti mi bıraktırdı? Binali Yıldırım: Ben artık noktayı koydum BİM'in 3 gün önce satışa çıkan ürünü için toplatma kararı