Reklamlar

''AKŞENER'İ HEDEF ALDILAR'

İngiliz Guardian gazetesi, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Kıbrıs’ta Rum yönetiminin doğalgaz arama faaliyetlerine tepki gösterdiği açıklamasını “Kıbrıs işgali Türkiye’ye döndü” şeklinde okuyucuları ile paylaştı. 


AKŞENER’İN O SÖZLERİNİ HEDEF ALDILAR

İngiliz Guardian Gazetesi, Akşener’in bu ifadelerini manşetine taşırken, "Ayşe yeniden tatile çıkacak: Kıbrıs işgali Türkiye’ye döndü" başlığını kullandı. Rumların adada yaşayan Türklere uyguladığı soykırım faaliyetlerinin ardından başlatılan Kıbrıs Barış Harekatı’nı ‘işgal’ olarak nitelendiren skandal haberde, Akşener’in "Gerekirse Ayşe yeniden tatile çıksın" ifadelerine dikkat çekildi. 
'KIBRIS İŞGAL Mİ EDİLECEK'

Haberde 1974 yılında gerçekleşen harekatta kullanılan "Ayşe tatile çıksın" parolasının yeniden gündeme gelerek, Türkiye’nin 'İkinci Kıbrıs işgalini' konuştuğu yazıldı. Guardian gazetesi haberinde ayrıca, Rum yönetimi ile doğalgaz arama faaliyetleri konusunda iş birliği yapan Amerikalı Exxon Mobile şirketine, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan uyarı da yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, yaptığı açıklamada, Rum yönetimi tarafından gerçekleştirilen arama faaliyetinin bölgedeki istikrara zarar verdiğini belirterek, söz konusu şirketin arama faaliyetlerine son vermesi gerektiğini söylemişti.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İngiliz Guardian Gazetesi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kıbrıs Rum Yönetimi’ne gösterdiği tepkiyi manşetlerine taşıdı. Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Rum yönetiminin çabalarının emperyalist faaliyetler olduğunu belirterek, "Gerekirse Ayşe yeniden tatile çıksın" ifadelerini kullanmıştı. Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

"KIBRIS TÜRK'TÜR TÜRK KALACAK"

"15 Kasım da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümüydü. Bir kez daha kutlu olsun. Kıbrıs davamızın kahramanlarına; Hala Sultan’a, Türk Mukavemet Teşkilatı’na, Şehit İlhanlar’a ve Bozkurt Rauf Denktaş’a selam olsun. Onları unutmadık ve unutmayacağız.‘BOPun eşbaşkanıyım’ diye övünenlerin, Denktaş Bey’e yaptıklarını da unutmayacağız. Kofi Annan’la saf tutup, Rauf Denktaş’ı Türkiye’den kovduklarını unutmayacağız..

Bugünlerde, Doğu Akdeniz’deki doğalgaz ve petrol rezervleri üzerinden, Kıbrıs’ta yeni tezgâhlara niyetlenen emperyalistler ve içerdeki işbirlikçilerine sesleniyorum.. Siz de şunu unutmayın;Gerekirse Ayşe yeniden tatile çıkacak, ve Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacak!'

kaynak: yeniçağ
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'ZEKERİYA ÖZ'ÜN DUBAİ TATİLİNİ BAKIN KİM ÖDEMİŞ'