Ana Sayfa
10 Ağustos 2020 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Bilim Kurulu üyesi: Söylemeye dilim varmıyor ama...

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Yamanel, "Söylemeye dilim varmıyor ama vaka sayısı kesinlikle artacak. Çünkü bu virüsün çok çabuk yayılabilme özelliği var. Tatile çıkanlar ya da memleketine gidip gelenler, dönüşte 14 gün boyunca yaşlılardan uzak durmalı ve daha dikkatli olmalılar" dedi.

"Pandemi meselesinin de kendine özel bir matematiği var" diyen Hürriyet gazetesi başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, "Uzmanlar ‘Aman dikkat!’ diyor" başlıklı bugünkü yazısında "Bu matematiği bilenler son 10 gün içerisinde ciddi ölçüde endişe içine girdiler. Özellikle bayram süresince karşılaşılan manzaralar, ipin ucunun kaçtığını net ve açık olarak gösterdi" dedi. 

Müftüoğlu, yazısında konuştuğu diğer uzman isimlerin şu ifadelerini de aktardı: 

Prof. Dr. Haluk Eraksoy: Bayram boyunca ülke genelinde ortaya çıkan görüntüler ümitlerimizi yerle bir etti. Bayramdaki görüntülerle kesinlikle sınıfta kaldık.

Prof. Dr. Tevfik Özlü: Önümüzdeki gün ve haftalarda vaka sayıları azalmayacak, artacak. Tek dileğimiz yeni vaka sayılarının katlanarak artmaması olacak.

Prof. Dr. Pınar Okyay: Basamaklandırma yapılmadan, “Her şey tamam, oldu bitti” diye açılım yapıldı. İnsanların algısı yanlış yöne sevk edildi. Hızlı açılımın getirdiği problemleri yaşıyoruz.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çukur 2.Sezon 23.Bölüm Fragman Cumhurbaşkanlığı anketinde vatandaşa soruldu: Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? Erdoğan'dan dikkat çeken ziyaret! Davutoğlu hükümetini devirmişlerdi... 85 bin cami sustu Işıklı Camii’den İstiklâl Marşı okundu