Ana Sayfa
06 Nisan 2019 ( 28564 izlenme )
Reklamlar

Binali Yıldırım hakkında SUÇ DUYURUSU!..

1999 depremi sonrası İstanbul’da TCDD’ye ait lojman ve istasyon binalarının güçlendirilmesi projesini hazırlayan inşaat mühendisi Tuna Çakıcı, dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AKP Erzincan milletvekili ve dönemin TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ile eski TCDD yöneticileri hakkında evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, nitelikli dolandırıcılık, zimmet suçlarından suç duyurusunda bulundu.

DEPREM SONRASI İNŞAATLARDA YOLSUZLUK

1999 depremi sonrasında kamu kurumlarının depreme karşı güçlendirilmesi projelerindeki yolsuzluklar bir kez daha bir suç duyurusuyla gündeme geldi. Depremden sonra İstanbul’da TCDD’ye ait lojman ve istasyon binalarının güçlendirilmesi projesini hazırlayan inşaat mühendisi Tuna Çakıcı, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

PROJE SORUMLUSUNUN ONAYI OLMADAN MÜTEAHHİTLERE ÖDEME

TİM İnşaat adlı şirketin sahibi olan Tuna Çakıcı, TCDD binalarında deprem güçlendirmesinin şartnamelere uygun yapılmadığını, proje sorumlusu olarak onayı olmadan müteahhitlere ödeme yapıldığını, bunlara karşı çıktığı için kendisinin devre dışı bırakılarak şirketinin iflasa sürüklendiğini savunuyor.

İNŞAATLAR ŞARTNAMELERE UYGUN DEĞİL


Çakıcı sorumlusu olduğu projelerde kendisinin onayı alınmadan devletin dökülmeyen tonlarca beton ve demirin parasını müteahhitlere ödediğine dikkat çekiyor. Çakıcı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı birçok okulun da güçlendirme projesinin şartnamelere uygun yapılmadığını, İstanbulluların tehlikede olduğunu vurguluyor.

BİNALARIN GÜÇLENDİRME İNŞAATLARINDA YOILSUZLUK

Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı sırasında Kartal’da çöken binayla ilgili açıklamalarına da Çakıcı “Devlet Demiryolları’nın hangisi, Erenköy’deki lojmanları mı, gar binası mı, Adapazarı’ndaki lojmanlar mı, hangisi şartnameye göre güçlendirildi? Hep yolsuzluk yapıldı. Şimdi yeni binaları nasıl güçlendireceğim diyor?” sözleriyle tepki gösteriyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Egemen Bağış'a Yeni Görev! Abdulkadir Selvi: Erdoğan, ‘Davutoğlu’na söylüyorum Gül sen anla’ dedi Saatler süren toplantıdan ilk isimler çıktı... İşte CHP'nin İzmir adayları Koronavirüs sürecinde AKP'de de sesler yükselmeye başladı