Ana Sayfa
04 Temmuz 2019 ( 4083 izlenme )
Reklamlar

Cem Uzan TMSF'ye karşı bir davayı daha kazandı!

TMSF’nin, Uzan’ın Çeaş ve Kepez’e ait hisse senetlerine el koymak için Eylül 2018 tarihinde açtığı davayı Paris Temyiz Mahkemesi, “Uzan’ın evine izinsiz girildiği” gerekçesiyle reddetti. Mahkeme, ayrıca TMSF’nin Uzan’a 10 bin Euro tazminat ödemesine hükmetti.

TMSF’nin Uzan’ın avukatı Matthias Pujos’un 2,1 milyar Euro’luk değerde olduğunu belirttiği hisse senetlerine ilk el koyma girişimi Ağustos 2017’de gerçekleşti. Bu girişim Fransız mahkemesi tarafından hukuksuz bulunmuştu.

Euronews’e konuşan Avukat Pujos, bu kararla bir kez daha TMSF’nin Fransa’daki girişimlerinin “yasal olmadığının” ortaya çıktığını belirtti.

TÜRKİYE MASAYA OTURMALI

Pujos, “Tekrar söylüyorum, Türkiye’nin bu konuları konuşmak için Uzan’la masaya oturmasının zamanı geldi” dedi.

Pujos daha önceki açıklamalarında, “Cem Uzan, Türk devleti ile anlaştığı taktirde, tabii ki en kısa zamanda kendi ülkesine yeniden hizmet etmek için hazır” açıklamasında bulunmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet Hakan: Diyanet’e soruyorum, kadınlar bu erkeklere mi emanet edilecek? Diyanet Şimdi de Özel Okul İşine Girdi! Soner Yalçın'ndan bomba ittifak iddiası: Bahçeli'nin telaşı bundan! Türkiye’nin en büyük pazarını gezdim ve halkın anketini açıklıyorum