Cübbeli Ahmet: Çocuklarınızı imam hatiplere göndermeyin, çünkü...

3990 izlenme 23 Eylül 2021
Reklamlar

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına katılan Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü, Hakan Bayrakçı ve Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı.

İmam Hatip Liseleri ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip lisesine göndermeyin, düz okullara gönderin" tavsiyesinde bulundu.

“DAHA AZ HASARLA ÇIKARLAR”

Ahmet Mahmut Ünlü, “Çocuklarınızı imam hatip lisesi ve ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin" dedi. Ahmet Hakan'ın "aaaa niye?" diye şaşkınlıkla sorması üzerine Cübbeli Ahmet Hoca şöyle devam etti:

"Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim. Bütün çevremdeki insanlar çocuklarımızı gönderdik kız çocuklarımız geliyor, Hoca sahabeye hakaret, hadis, mezhep yok… Yani müfredat işlemiyor. Müfredattaki şeye yorum katıyor. Hangi cemaate bağlıysa veyahut mezhepsizlik, reformist, mealcilik akımı her neyse orayı empoze etmeye çalışıyor. Bugün ilahiyatta benim reddiye yaptığım adamlardan 'Kuran değişsin' diyen adam şu an da Ankara ilahiyatta hoca...”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

20 yıl sonra Erdoğan’a soğuk duş: AKP seçmeninin yeni adresi belli oldu! Erdoğan, EPDK başkanını rencide etti: Sen milletvekilimize ver ya! Sezgin Baran Korkmaz'dan 'Operasyondan haberiniz var mıydı' sorusuna yanıt Veyis Ateş'i böyle ti'ye aldı! 'Ben para almadım İsmail...'