Davutoğlu ekibinden Erdoğan'ın 'Pelikan' ziyaretine videolu yanıt

2515 izlenme 03 Ağustos 2019
Reklamlar

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu taraftarları, Erdoğan'ın, Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i ziyaretine bir videoyla yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün dikkat çeken bir ziyaret gerçekleştirdi.

Erdoğan, Pelikancılar grubunun merkezi olan ve Pelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) ziyaret ederken, yaklaşık 1.5 saatlik de bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede; AKP içindeki Pelikan yapılanmasının da önde gelen ismi Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt de yer aldı.

DAVUTOĞLUCULAR BÖYLE YANIT VERDİ

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu taraftarları ise, Erdoğan'ın ziyaretine bir videoyla yanıt verdi.


Videoda, "Bitsin artık bu ucuz roman" sözleri söylenirken; Pelikancı Hilal Kaplan, A Haber'in sunucusu Erkan Tan, Kripto FETÖ'cü Cem Küçük ve Rasim Ozan Kütahyalı, Güneş gazetesinin yayın yönetmeni Turgay Güler gibi isimlere yer verildiği görüldü.


PELİKAN GRUBU NEDİR

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016'da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nu yerden yere vuran Pelikan Bildirisi yayımlamıştı.

Pelikan Darbesi olarak anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu'nun istifasına kadar gitmişti.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Davutoğlu'ndan Ankara kulislerini hareketlendirecek görüşme Kulis: Abdulhamit Gül'ün gidişine en çok Berat Albayrak sevindi Mansur Yavaş'tan Melih Gökçek'e sert sözler: Psikolojisi bozuk, bana tweet atıyor! Türk halkının en önce, müşteri yerine vatandaş olmaya karar vermesi gerekir!