Ana Sayfa
21 Mayıs 2020 ( 3610 izlenme )
Reklamlar

Davutoğlu Günah Çıkardı!

AKP’den ayrılarak Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, başbakan olduğu döneme ilişkin çarpıcı itiraflarda bulundu. Kendisini hedef gösteren Pelikan bildirisine imza atanlara “Çakallar” diyen Davutoğlu, “2015’te arkamdan kongre oyunlarıyla önüme MKYK listesi konuldu” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kendisini hedef gösteren Pelikan bildirisine imza atanlar için, “Çakallar” ifadesini kullanırken, “Çakallar alana girdiği zaman aslan onları muhatap almaz. Beni kukla Başbakan, topal ördek yapmak istediler” dedi. 

ESAD’A ‘BİZ YANINDAYIZ’ DEMİŞ

 Esad’la yaptığı görüşmeye ilişkin de konuşan Davutoğlu, “Ağustos 2012’de 6 buçuk saat görüştüm Esad’la. 3 saat baş başa. Tek niyetim vardı, aman bu Mısır’da rejim çöktü, Libya’da çöktü, Tunus’ta çöktü, Suriye’de biz senin yanındayız. Küçük birkaç reform yap. Bu dalgayı bir atlat. Bu halk seni seviyor. Biz senin yanındayız. Bu teminatı verdik.” ifadelerini kullandı.

‘KONGRE OYUNLARIYLA MKYK LİSTESİ VERİLDİ’

 Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu: “12 Eylül 2015’te arkamdan kongre oyunlarıyla önüme MKYK listesi konuldu. Bir muhasebe yaptım. İki liste çıksa 1 Kasım seçimini alamayabilirdik. Onlar kongre oyunu yapıyor ben terörle mücadele ediyorum. Listeyi kabul ettim, kriz çıkmasın diye. 

‘ERDOĞAN’IN ARKAMDAN HAMLE YAPACAĞINI HİÇ DÜŞÜNEMEDİM’ 

Şimdi olsa etmem. Cumhurbaşkanının, seçimi kazandıktan sonra arkamdan hamle ile beni genel başkanlık ve Başbakanlıktan ayıracağını hiç düşünmedim. 

‘MKYK ÜYELERİNE GÜVENDİM’ 

MKYK üyelerine de güvendim ama ben yurt dışındayken 47’si buna imza attı. 17 Nisan 2017 anayasa referandumunda da elimden geleni yaptım. Demokrasi zaafa uğrar, Cumhurbaşkanına fayda getirmez, yüzde 50+1’le koalisyona mecbur bırakır dedim.

‘BÜTÜN SUÇLAR BANA YÜKLENDİ’ 

17 sayfalık bir muhalefet şerhi verdim. Binali beyle de konuştum. O dönem bütün suçlar bana yüklendi. Ağzımdan tek bir defa ‘evet’ çıkmadı. Cumhurbaşkanının bana öfkesi, husumeti oradan geldi. Şimdi olsa bu Anayasa doğru değil derdim, Meclis’te oy vermezdim.” 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reha Muhtar Demirören ailesinin şifrelerini çözüyor Fatih Portakal'dan AKP'ye: Ne korkusu olabilir? Soner Yalçın yazdı İşgalciler cami Ayasofya'yı, neden kilise yapmadı? RTÜK'ten 'Kadın' dizisine 'çarpık ilişki' cezası