Ana Sayfa
04 Nisan 2019 ( 25364 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu'ndan kendisine Topal Ördek diyen Erdoğan'a yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘topal ördek’ benzetmesine yanıt verdi. İmamoğlu, “Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil” dedi.

İmamoğlu, bugün Güngören semt pazarını ziyaret etti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Erdoğan’ın ‘topal ördek’ benzetmesine cevap verdi. İmamoğlu, “Zor işleri başarmak değerlidir. Biz zorlukların üstesinden geliriz. Yönetirken hiç kimsenin partisine bakmayacağımızı söylemiştik. Kastedilen Meclis’teki bir üstünlük ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki toplum bile şaşıracak. Onlar görmedikleri şeffaflığı görecek. Ama topal ördek kastında topal veya çolak gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bence bundan çok alınanlar olur. Bakın Avcılar’da iki kolu olmayan pırıl pırıl belediye başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Yanlış bir tarif yapmış. Topal olmak, engelli olmak bir eksiklik değil” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Usta oyuncu Cengiz Sezici, memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı KHK ile atılanlar oy kullanamaz mı Ahmet Hakan rahatsız oldu: 'Tam bir cumhuriyet kadını' vurgusunun altında yatan... Ebru Şallı'nın 8 yaşındaki lenfoma hastası oğlu hayatını kaybetti