Ana Sayfa
10 Mart 2019 ( 238 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu'ndan "Sezgin Tanrıkulu'ndan nefret ediyorum deyin" diyen Süleyman Soylu'ya ders gibi cevapCHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başlattığı ”nefret tartışmalarına” Maltepe’de düzenlenen ”Samsunlular Buluşması”nda yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a “Sezgin Tanrıkulu’ndan ve onun gibi milletvekillerinden nefret ediyorum” demesini istemişti.

“ZAYIF İNSANLAR”

İmamoğlu isim vermeden Süleyman Soylu’ya yanıt verdi. İmamoğlu “Nefretle yol yürüyen ve nefret duygusuna konuşan insanlar, zayıf insanlardır” dedi.

İŞTE İMAMOĞLU’NUN O AÇIKLAMASI 

İmamoğlu, ”Öfke kusan, kin kusan, hatta ‘Nefret edin’, ‘Nefret ettim’, ‘Nefret ederim’ diye cümleler kuran insanlara şunu söylüyorum: Ben, İBB Başkan adayıyım. İnşallah da İBB Başkanı olacağım. Nefret öyle bir duygudur ki, içinizdeki kin duygusunu besler ve yakar, bitirir, bütün duygularınızı eritir, yok eder. Ben, bu şehre nefret etmek için yönetici olmayacağım, olmam da. Bu şehirde yaşayan tek bir kişiden bile nefret ederek yöneticilik yapılmaz. Nefretle yol yürüyen ve nefret duygusuna konuşan insanlar, zayıf insanlardır. Ben, gücünü toplumdan alan ve toplumun her ferdini seven bir insan olarak, sizin gücünüzle, güçlü bir insan olacağım. Her birinizden elde edeceğimiz duygularla herkesi seveceğim” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cengiz Kurtoğlu AKP İçin Oy İstiyor! İmamoğlu Erdoğan'ın damadını niye ziyaret etti? İşte yanıtı AKP’den 5 transfer Yılmaz Özdil yazdı...Hatıran yeter..Mutlaka okuyun..