Ana Sayfa
2019-05-27 02:26:06 ( 2993 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan Arınç'ı sağ kolu yaptı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 15 Mayıs'ta oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu'nun ilk üyesi belli oldu. 2002-2015 arasında AKP'de TBMM Başkanlığı, Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Arınç, yeni kurulda görev alacağını açıkladı. Arınç, Erdoğan'ın kendisini Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atayacağını söyledi. Memleketi Manisa'da aile dostları ile iftar yemeğinde bir araya gelen Arınç, yeni görevini bu yemekte açıkladı.

"YALAKALIĞIN DEĞİL, SADAKATİN SONUCU"

Bülent Arınç, yeni görevini açıkladığında uzun süre alkışlarla destek gördü.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Arınç'ın sözleri şu şekilde:

“Her yerde her şeyi konuşmak doğru değildir. Ama önemli olan konuşulacak yerde konuşmak, susulacak yerde susmaktır. Konuşulacak yerde susar, susulacak yerde konuşursanız o da çok ters olur. Sizden bir şey sorulduğu zaman doğruyu söylemek zorundayız. Efendim doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Onuncu köy olur. Ne olacak, kovarlarsa kovsunlar.

Şimdi kim bilir benim hakkımda twit atanlar ne düşünüyorlardır. Biz yok olmuştuk. Bitmiştik. Ezilmiştik. Çürümüştük. Düşünebiliyor musunuz biz Cumhurbaşkanımızın yanında Başdanışmanlık falan değil, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi. Başkanın kendisi olacak biz de yanında olacağız. Böyle bir şeyi Rabbim sadakatin sonucunda veriyor, yalakalığın değil. Allah'a hamdolsun.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Orhan Baylan’dan çirkin Atatürk paylaşımı Yılmaz Özdil: O kazma çalıştığı gazeteyi batırdı, hâlâ köşe yazıyor YSK Memuru AKP'YE POSTAYI KOYDU!.. İki üç kulaç atıp geldim