Haberler
08 Ekim 2019 ( 3565 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın Oyları Eriyor!

Polimetre'nin kurucusu M. Günal Ölçer ve ekibi, “Bugün Seçim Olsa: Siyasi Partilerin Oy Oranları” başlıklı son anket çalışmalarını paylaştı. Ankette AK Parti ve MHP'nin oy kaybettiği görülüyor.Medyaspot’tan Hülya Karabağlı’nın haberine göre, çalışma, 2019 Ekim veya 2023 Haziran ayında yapılacak Milletvekili Genel Seçiminde, siyasi partilerin alması beklenen oy oranlarını, 2018-Haziran Genel Seçimindeki oy oranları ile karşılaştırmalı her seçim çevresi ve Türkiye Geneli için ayrı ayrı hesaplanarak gerçekleştirildi. 

AK PARTİ+MHP OYLARINDA DİKKAT ÇEKEN DÜŞÜŞ 

Buna göre, 2011-Haziran Genel Seçiminde yüzde 62.8, 2018-Haziran’da yüzde 53.5 olan Cumhur ittifakı ortakları AK Parti+MHP oy oranı 2019-Ekim ayında yüzde 47.2’ye geriledi. Bugün seçim olması durumunda AK Parti'nin oy oranı yüzde 37.3, MHP’nin yüzde 9.9 toplam oylar yüzde 47.2 olarak hesaplanan çalışmada, her 2 siyasi partinin de oy kaybetmekte oldukları ifade edildi.

Çalışmaya göre, seçimlerin normal takvimi olan 2023-Haziran ayında yapılması durumunda AK Parti+MHP oy oranı yüzde 40.7. Polimetre, Cumhur ittifakının yıllar içindeki kan kaybıyla ilgili, “Zaman AK PARTİ+MHP aleyhine işlemektedir. “AK Parti+MHP iktidarının ancak, olağanüstü durumların gerçekleşmesi halinde, sürebileceği anlaşılmaktadır” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Altaylı'dan Ersoy Dede'ye dikkat çeken 'Tarkan' sorusu Eski Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz'dan iddialar! 'TSK Gidiyor, AK Ordu Geliyor.. Fatih Altaylı'dan Erdoğan'ı sinirlendirecek yorum: Hepsi aslan, hepsi dalyan! Gülse Birsel'in Yazısı Büyük İlgi Gördü