Ana Sayfa
16 Şubat 2020 ( 2892 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan, koltuğu damat Berat Albayrak'a mı bırakacak?

AKP kulislerinde AKP Genel Başkanlığı için ismi geçen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan damadı ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın il ziyaretlerinin 'test edildiği' öne sürüldü. 

Gazete Duvar'daki kulis haberine göre, Albayrak’ın söz konusu programlarını değerlendiren bir siyasi analiste göre ise durum biraz farklı.

Sistemle ilgili en önemli tartışmalardan birinin Cumhurbaşkanının bir siyasi partinin de genel başkanlığını yürütmesi olduğuna dikkat çeken uzman, Erdoğan’ın bu noktada genel başkanlığı Albayrak gibi güvendiği bir isme bırakabileceğini ifade ediyor.

Ama bu henüz kesin olarak alınmış bir karar değil. Albayrak sahaya indirilerek bunun testi yapılıyor. AKP’yi yakından takip eden uzmana göre, Albayrak’ın il ziyaretlerinden sonra gittiği kentlerde nasıl karşılandığı ile ilgili çeşitli ölçüm ve analizler yapılmış olma ihtimali çok yüksek.

Albayrak bu testlerden başarılı çıkarsa belki seçim öncesi genel başkanlık ile cumhurbaşkanlığının ayrılması kararı verilebileceği ifade ediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Athena Gökhan, Gönlündeki Başkan Adayını Açıkladı AKP'lilerin 17 Yıllık Günahtan Arınma Formülü! Emekli Koramiral Kıyat'tan Erdoğan'a yemin hatırlatması: Acı acı gülümsedim Yılmaz Özdil yazdı... Kayyum Okunmalı