Ana Sayfa
06 Nisan 2021 ( 1289 izlenme )
Reklamlar

Fahrettin Koca 'sakin' imajının dışına çıktı: Saygılı olun!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bilim Kurulumuzun salgın boyunca verdiği emeği görmezden gelerek saldırgan bir üslupla bilim insanlarımıza hakaret edilmesini asla kabul etmeyiz. Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değildir." ifadesini kullandı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, başından beri çizdiği "sakin" imajın dışına çıkan Koca, şunları söyledi:

"Başından beri salgınla mücadeleyi siyasetten ayırdık. Bilim Kurulumuzun salgın boyunca verdiği emeği görmezden gelerek saldırgan bir üslupla bilim insanlarımıza hakaret edilmesini asla kabul etmeyiz. Bilim Kurulu siyasi rant malzemesi değildir. Saygılı olun."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı konuşmasında Bilim Kurulu'nu çok sert sözlerle eleştirerek şunları söylemişti:

Bilim Kurulu var. Allah aşkına kendinize bilim kurulu demeyin. Ne dedikleri, ne söyledikleri belli değil. Nasıl yönetiliyor bu ülke. Orada oturanların hiçbirinin bilimle ilgisi yoktur. Bilim Kurulunun koyduğu kurallara iktidar uymazsa çekileceksin oradan, "ben bilim insanıyım" diyeceksin. 

Sadece tek düşündükleri koltukları. Bu fatura kime çıkıyor? Bunun bir faturası var. Saray ve beslemelerinin durumu çok iyi. 1 yerden değil 5 yerden maaş alıyorlar, avro üzerinden garantili maaşlarını alıyorlar.

İstifa etseler bile dünyanın parasını alıyorlar. Vergi de ödemiyorlar, başka kurumlar tarafından ödeniyor. 193 kişi hayatını kaybetmiş. İnsan gece uyumaz ya. Bunların umrunda bile değil. 100 bin kişi de ölse bunların umurlarında değil.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail Saymaz Metropoll'ün son anketinin sonuçlarını açıkladı! İşte AKP, CHP ve İYİ Parti'nin oy oranı Emin Çölaşan:“Allah’ın gazabına uğrasınlar” İşte 2021'de satılacaklar listesi Bahçeli her an Cumhur İttifakını dağıtabilir