Ana Sayfa
30 Eylül 2019 ( 182 izlenme )
Reklamlar

Faruk Çelik'ten "bu neyin hesabı" dedirten seçim önerisi

AKP'nin kurucularından Faruk Çelik, Cumhurbaşkanı seçilmek için gereken yüzde 50+1 oranının değiştirilmesi önerisinde bulundu.

Çelik, "İlk turda yüzde 40 ve üzeri oy alan seçilsin. Yüzde 50+1 formulü Türkiye'yi yorar" ifadelerini kullandı.

60, 61, 62. hükümetlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı, 64. hükümette de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı koltuklarında oturan Çelik, şu anda Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

"KIZILCAHAMAM'A GELSİNLER, ELEŞTİRİLERİNİ YÖNELTSİNLER"

Bursa'da yayın yapan Olay gazetesinden Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Çelik, "46 Ekim’de Kızılcahamam'da toplantı var. Bana da davetiye geldi, gideceğim. Diğer arkadaşların da tümüne geldi. Şu anda Parti'den ayrılan arkadaşlara da davetiye geldi. Gelsinler, 300 milletvekili önünde her şeyi söylesinler. Bunlar yapılmadan, ilgili platformlarda mücadele verilmeden parti kurma yaklaşımları bu süreçte sakıncalı" ifadelerine de açıklık getirdi.

Independent Türkçe'ye bilgi veren Çelik, sözlerinin yanlış aktarıldığını ifade etti. Partiden istifa edenlerin Kızılcahamam kampına çağrılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyleyen Çelik, AKP’de siyasi hayatına devam eden ancak yönetimle ilgili farklı düşünceleri olan isimlerin, 456 Ekim'de Kızılcahamam'daki kampına katılarak eleştirilerini yöneltmesi gerektiğini belirtti.

"AK PARTİ MAKAMDAN GÜÇ ALANLARIN PARTİSİ DEĞİL"

Çelik ayrıca, şu ifadeleri de kullandı:

"AK Parti makamdan güç alanların değil makama güç verenlerin partisi. Eğer bu konuda eksiklik varsa bunu gidermemiz gerekiyor. Yani birileri makamdan güç alarak siyaset yapıyorsa, bana göre AK Parti verilebilecek en büyük zararı veriyor."

"DİNAMİZM VE DENEYİM BÜTÜNLEŞTİRİLMELİ"

Partinin yönetim kademelerindeki gençleştirmeye de dikkati çeken Çelik, şöyle konuştu:

"Bugün bir gençleşme sürecine girildi, ‘Siyasete yeni atılan arkadaşlarla devam edelim’ dendi. Çok açık net gördük ki tecrübeyle genç dinamizmi bütünleşmeden, hafıza olmadan zengin dinamizminin zorlandığı da çok net şekilde görüldü. Bir tarafta deneyim, bir tarafta gencin dinamizmi bütünleştirilmeli. Aksi takdirde kısa yoldan hedefe ulaşma imkanı kalmıyor."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsveç Neden Refah Seviyesi En Yüksek Ülkelerden Biridir? Huysuz virjin sahipsiz kalmasın Süleyman Soylu'ya yakın isim CHP'ye katıldı Barış Pehlivan'a 'Menzil' soruşturması