Ana Sayfa
08 Ocak 2019 ( 41244 izlenme )
Reklamlar

Gazeteci Levent Gültekin’den ortalığı karıştıracak ‘Erdoğan’ iddiası


Bir dönem Yeni Şafak gazetesinde genel müdür daha sonra da Star gazetesinde İcra Kurulu Başkan Yrd. olarak çalışan Diken yazarı Levent Gültekin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili önemli bir iddia ortaya attıTv’de katıldığı ‘Özgür İfade’ programında konuşan Gültekin, “Benim Tayyip Bey’e söylemekten utandığım sözleri yeminle söylüyorum AKP’de Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde bir yönetici bana söyledi. ‘Sen Tayyip Bey’in yanlış yaptığını zannediyorsun. Tayyip Bey ülkeyibölmeye çalışıyor, siz farkında değilsiniz’ dedi” iddiasında bulundu.


Gültekin’in açıklamaları şöyle:”AK Parti içerisinde bir tane haysiyetli adam yokmuş. O başka. Kişiliği olmuş olan bir adam olsaydı şunu derdi: “Bayrak da açmıyorum, muhalefet de etmiyorum. Ama ben bunları kabul etmiyorum.” Bu kadar, işte. İnanmıyorlar mı? Öyle konuşmalar duyuyorum ki… Benim Tayyip Bey’e söylemeye imtina ettiğim şeyleri, ben AKP’de Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde bir yöneticiden dinledim. O arkadaş, hala partide ve genel başkan düzeyinde. “Tayip Bey’in politikalarını eleştiriyorsun, yanlış yapıyor diye. Sen yanlış yaptığını zannediyorsun, Tayyip Bey ülkeyi bölmeye çalışıyor. Yeminle söylüyorum. Farkında değilsin, Tayyip Bey’in derdi ülkeyi bölmek.” “Sen ne yapıyorsun?” dedim, “Kurtulmanın yolunu arıyorum.” dedi. Komplo teorilerine inanmam. Ama şu anda, o kişinin söylediği yere geldim, devlet ülkeyi bölmeye çalışıyor. Yanlış polikita demiyorum. Doğuya gönderilen polislerin kimliğine baktığımızda, oradaki insanların davranışlarına baktığımızda. O panzerin arkasına cenazenin bağlanıp, devletin verdiği tepkiye… “Yanlış işler” dersin bunlara, sanki bardak kırılmış. İnsanlığı sürüklüyor yerde. “Bir daha böyle bir şey görürsem idam ederim” demen lazım ki, toplumun öfkesini alasın.

Levent Gültekin, CNN Türk’te Burhan Kuzu’yla birlikte katıldığı bir programda, ”Ben canlı yayında ne dedim hocam? Tayyip Erdoğan’ın bu ülkede büstünün dikilmesi lazım. Barış sürecini başlattığı için. Ama AK Parti, bu ülkeye bütün yaptıklarını geri alıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de yine aynı kanalda Ahmet Hakan’ın konuğu olan Gültekin, gazeteci İsmail Saymaz’la yaşadığı tartışmada, ”Bu ülkede İslamcı hareket şiddete bulaşmamıştır” ifadeleriyle gündeme gelmişti..


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sordum, yanıtladı... Erdoğan’ı ziyareti onay alma mıydı AKP’de Bülent Arınç ve Devlet Bahçeli rahatsızlığı Recep İvedik 6 - Fragman (Official) Borçu belediye ikram için 5 milyon TL harcadı