işin rengi değişiyor... 'FESLİ KADİR'DEN İPSİZ SAPSIZ AĞIR LAFLAR'

14039 izlenme13 Kasım 2018
Reklamlar
Kadir Mısıroğlu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ‘şeyhülislam’ diye niteleyip kendisini ziyaret etmesini ‘tarihi bir hadise’ olarak yorumladı.

Kadir Mısıroğlu, kendi Youtube hesabından yayımladığı bir videoda ziyareti anlattı. Mısıroğlu "Ben Türkiye Cumhuriyeti'nden en itibarsız adamdım. Beni görüp de yolunu değiştiren ahbaplar biliyorum" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

‘ŞEYHÜLİSLAM ZİYARETİME GELİYOR’ 

— Bir yatakta yattığım talebelikte arkadaş, bakan oldu beni tanımadı. Birisi tanıştırdı. O da hala hayatta. Bunları hep gördüm. Şimdi de Reisi Cumhur ziyaretime geliyor. Hele hele Diyanet İşleri. Şeyhülislam geliyor ziyaretime. En korkak müessese Diyanet'ti. Şu Şeyhülislam'ın beni ziyarete gelmesi var ya tarihi bir hadisedir. Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?

Mısıroğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk için de şunları söyledi:

‘MUSTAFA KEMAL ŞERİATA GAVURLUK YAPTI’

— Irk için mi dövüştük Yunanla? Sen bir imparatorluk bakiyesisin. Sen ırk üzerine bir devlet kuramazsın. Zaten Mustafa Kemal bir devlet kurmuş değildir. Devlet kurucuları lafı da yalan. Rejim değiştirmiştir. Bizim devletimiz vardı. O devletin rejimini değiştirmiştir. Rejimi şeriatti gavurluk yaptı.

NELER OLUYOR?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Atatürk'e yönelik düşmanca tutumuyla bilinen yazar Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesinin 'insani bir hasta ziyareti' olduğu açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Kadir Mısıroğlu ziyaretiyle ilgili yapılan açıklamada, "9 Kasım tarihinde, saat 14.30'da ve tamamen insani duygularla yapılmış bir hasta ziyaretidir" denildi. Diyanet'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada;

‘İNSANİ DUYGULAR’

"Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş'ın bir ziyareti ile ilgili bazı medya mecralarında gerçeklerle bağdaşmayan haber ve yorumlar yapıldığı görülmektedir. Söz konusu ziyaret 9 Kasım 2018 tarihinde saat 14:30 sularında ve tamamen insani duygularla yapılan bir hasta ziyaretidir."

Açıklamada, Diyanet'in 10 Kasım nedeniyle bir anma mesajı yayınlamaması ve hutbelerde Atatürk'ten söz etmemesi gibi eleştirilere ise yanıt verilmedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Berat Albayrak günler sonra ortaya çıktı! Koronavirüse yakalanan İmamoğlu'ndan sağlık durumu hakkında ilk açıklama: Hastaneden video yayınladı Almanya'da yaşayan çift izleyenleri çileden çıkardı Azerbaycan'da Zafer Coşkusu! Halk Sokaklara Döküldü

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sahi o gün Erdoğan neredeydi?