Ana Sayfa
04 Mart 2019 ( 13513 izlenme )
Reklamlar

İşte Kılıçdaroğlu'nun İnce yerine İmamoğlu'nu seçmesinin nedeni

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'de Didem Arslan'ın sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, Didem Arslan'ın "Muharrem İnce'yi neden İstanbul adayı yapmadınız?" sorusuna şu yanıtı verdi:

KILIÇDAROĞLU: MUHARREM BEY'İN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YOKTU

"Muharrem Bey'in belediye başkanlığı yoktu. Ekrem Bey'in belediye başkanlığı vardı. 'Arkasında bir başarı hikayesi' olacak cümlesi kurmuştuk.

Anakent belediye başkanlarını yerelde başarı göstermiş belediye başkanlarından seçmeye başladık. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul adayı oldu.

Nilüfer Belediye Başkanımız Musatafa (Bozbey) Bey, Bursa adayı. Muhittin (Böcek) Bey, Konyaaltı'ndan Antalya adayı oldu. Seyhan Belediye Başkanımız Zeydan (Karalar) Bey Adana adayımız oldu. Tunç (Soyer) Bey Seferihisar'dan İzmir adayı oldu. Belediyeciliği yaşayacak, görecek, başarısını kanatlayacak ve bir üste talip olacak.

AKP'NİN KAYSERİ'DEN ANKARA'YA ADAY YAPTIĞI MEHMET ÖZHASEKİ

Ankara seymenlerin kentidir. Ankara'dan bir tane aday bulamadınız mı?Kayseri'den aday getiriyorsunuz. Adana'da Adanalı, Ankara'da Ankaralı, Bursa'da Bursalı...
Ankara'da yok muydu birisi? Liyakat sahibini bulamadınız mı? Ankara'nın keçisini, kedisini bilir mi?

"SAYIN AKŞENER'LE ORTAK MİTİNGLER YAPACAĞIZ"

Mansur Bey, Beypazarı'nı tüm Türkiye'ye tanıttı. Başarılı bir insan. Arkasında başarı hikayesi var. İstanbul'da da uyum içinde, Ankara'da da, Balıkesir'de, Denizli'de tüm arkadaşlarımız çalışıyorlar. Sayın Akşener'le ortak mitingler yapacağız.


"SUÇ BİREYSELDİR, BABASINA AİT SUÇ VARSA BABA SUÇLUDUR"

Tunç Soyer'in babası nedeniyle oğlunun yargılanmasını, suçlu ilan edilmesi gibi bir anlayışı asla benimsedim. Suç bireyseldir. Babaya ait bir suç varsa baba suçludur. Tunç Bey Türkiye'de tükenen tohumları yeniden ektirdi. Aziz Bey'in başlattığı çok güzel projeler var. Kırsalla kent arasında gelir dağılımı dengeleri konusunda çok güzel çalışmalar yaptı. Kooperatifler kurdurdu. İzmirliler'in hizmetine sundu.

"HİÇBİR SEÇMENİ NEDEN O PARTİYE OY VERDİN  DİYE SUÇLAMAM"

Benim bildiğim CHP'liler sandığa giderler oy kullanırlar. Vatandaşlarımız da giderler, kullanırlar. Demokrasiyi savunursak oyumuzu atarak bunu göstermemiz lazımdır. Seçmene güvenmek zorundayız, kararlarına saygı göstermek zorundayız. Hayatım boyunca hiçbir seçmeni 'neden şu partiye oy verdiniz' diye suçlamadım. Yöneticileri eleştiririm, o bana yasaların verdiği bir haktır.

24 HAZİRAN İTİRAFI

24 Haziran akşamında medyanın abarttığı kadar bir şey yoktu. Birisi kalktı 'CHP'nin bilgisayar sistemi çöktü' dedi. Öyle bir şey yoktu. Birisi yazdı sonra her yere yayıldı. Bizim bir eksiğimiz var. O geceyi iyi yönetemedik. Çıkıp vatandaşa belli aralıklarda bilgi verilmesi lazımdı. Muharrem İnce başka bir partiden değil ki, bizim partimizden. Biz parti olarak iyi yönetemedik.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan dahil hiç kimseye vatanseverliğimi yargılama hakkı vermiyorum AKP'de Erdoğan'ı tedirgin edecek 'milletvekileri istifası' iddiası Bilim Kurulu Üyesi Alpay Azap'tan yeni salgın uyarısı Melih Gökçek ile Abdulkadir Selvi birbirine girdi