Ana Sayfa
13 Şubat 2020 ( 14963 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'ndan kendisine hakaret eden genç kıza mektup

Kendisine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan genç kızın 18 yaşından küçük olduğunu öğrenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, davayı geri çekip genç kıza mektup yazdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatlarının başvurusu üzerine, CHP Lideri'ne hakaret ettiği iddiasıyla bir kullanıcı hakkında dava açıldı. Dava tarihinde kullanıcının 18 yaşından küçük olduğunu öğrenen Kılıçdaroğlu, avukatlarından davanın geri çekilmesini istedi; genç kıza da bir mektup yazdı.

"NE OLURSA OLSUN..."

"Sevgili kızım H." diye hitap ettiği mektupta Kılıçdaroğlu, özetle şöyle dedi:

- Facebook sayfandan bana hakaret ettiğin iddiasıyla hakkında Ankara Çocuk Mahkemesi'nde ceza davası açıldığını öğrendim.

- Sosyal medya hesaplarından yapılan hakaretlere ilişkin, avukatlarımın şikâyet dilekçeleri üzerine soruşturma yürütülmekte ve davalar açılmaktadır.

- Hakaret edenlerin kimlikleri soruşturma sonunda ortaya çıkmaktadır. Olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğun anlaşılıyor.

- Siyasal düşüncen, inancın ne olursa olsun, sen ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz genç bir arkadaşımızsın.

- Siyasetin amacı ve bizim varlık sebebimiz, sizlere, sizinle birlikte daha özgür, daha aydınlık bir Türkiye hazırlamak olmalıdır. Bu nedenle paylaşımın içeriği hakaret olsa dahi hiçbir çocuğumuzun hâkim karşısında yargılanmasına gönlüm razı olmaz.

- Şüphesiz yargı kararı olmadan senin bu suçu işlediğini peşinen ifade etmem evrensel hukuka ve vicdana aykırıdır.

- Ancak suç tarihinde yaşı küçük bir evladımızın soruşturma sonunda ulaşılan delillere göre hâkim karşısına çıkıp kendini savunmak zorunda kalması dahi gönlümün kabul edebileceği bir husus değildir.

- Avukatlarıma talimat verip derhal şikâyetten vazgeçmelerini istedim. Sizlere, kutuplaşmanın olmadığı, barışın, kardeşliğin hâkim olduğu, uzlaşma dili ve kültürünün yerleştiği bir ülke teslim edebilirsek gönül rahatlığı içerisinde görevimizi yaptığımızı düşünebileceğim. Sana ve ailene en samimi selam ve saygılarımı sunuyor, sevdiklerinle mutlu bir gelecek diliyorum.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’li Özgür Özel’den Fatih Portakal’a ‘Siverek’ yanıtı Mert Fırat’tan çok sert tepki TSK'da subayların türban takmasına izin veren düzenlemeye Danıştay'dan çok konuşulacak çıkış AKP'yi sarsan anket: İyi bir sonuç olmayacak