Ana Sayfa
13 Ocak 2021 ( 2756 izlenme )
Reklamlar

KONDA'dan bomba açıklama: İşte AKP'de Erdoğan sonrasına hazırlanan isim

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidar ve muhalefetin ittifak arayışlarını, Cumhur İttifakı'nın hedef gösteren dilini, siyasetteki arayışları ve Kongre binası baskını sonrası ABD'de yaşananların Türkiye için anlamını t24'ten Murat Sabuncu'ya değerlendirdi.

t24'ün aktardığına göre Ağırdır, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atamasının ardından öğrencilerin yaptığı eyleme verilen tepkileri de değerlendirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hem CHP’yi hedef göstermesi hem de öğrencileri 'terörist' ilan etmesiyle ilgili Erdoğan’dan daha sert bir tavır alıp almadığının sorulması üzerine "Erdoğan’a karşı el yükseltiyor" söyleminin gerçekçi olmadığını ifade eden Ağırdır, Soylu’nun iktidardaki zihni koalisyonun güç merkezi olarak görüldüğünü söyledi. 

“Aktör bazında bir üçüncü ortak gibi bir hayali olduğunu sanmıyorum” diyen Ağırdır,  “Ben Soylu’nun, Tayyip Erdoğan sonrası bir anda iktidar gücüne oynadığını düşünüyorum. Tayyip Bey'le veya AK Parti ile masaya eşit oturmak gibi bir stratejisi olduğunu sanmıyorum” dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Valiye milyonluk makam aracı! Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü açıkladı: Deniz ve havuzdan virüs bulaşır mı? Ali Erbaş'ın tartışmalara neden olan kılıcı bayram namazında da ortaya çıktı Ekrem İmamoğlu'nun ardından bir CHP'li başkan daha koronavirüse yakalandı