Ana Sayfa
16 Mart 2020 ( 3827 izlenme )
Reklamlar

Koronavirüs anketi yüzde 45'lik kesimin salgına karşı önlem almadığını ortaya koydu

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Türkiye dahil birçok ülkeye sıçrayan koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan son anketten çıkan sonuç, durumun ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

YALNIZCA YÜZDE 55'LİK ORAN GEREKLİ ŞEYLERİ YAPIYOR

KONDA tarafından 78 Mart tarihleri arasında yapılan ankette toplumun yüzde 97'sinin mesele hakkında duyuma sahip olduğu, yüzde 86,5'inin virüsün nasıl yayıldığını ve yüzde 85'inin tedbir amaçlı olarak neler yapılması gerektiğini bildiğini ortaya koydu. Fakat bilindiği halde pratiklerde gerekli şeyleri yapanların oranı ise yalnızca yüzde 55 olarak belirlendi. Anketten çıkan sonuç, yüzde 45'lik kesimin ise dünya genelinde 6 binin üzerinde kişinin ölümüne neden olan salgına karşı önlem almadığını ortaya koydu.


TÜRKİYE'DE SON DURUM

Tüm dünyada 6 bin 500'den fazla insanın ölümüne neden olan ve yaklaşık 200 bin insanda görülen koronavirüs Türkiye'de ilk kez 10 Mart'ta tespit edildi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ilk vakayı 10 Mart'ı 11 Mart'a bağlayan gece canlı yayında açıkladı.O tarihten bu yana ülkemizde koronavirüs vaka sayısı 18'e yükseldi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Altaylı 'size bir sır vereyim' diyerek Ali Erbaş'la ilgili bombayı patlattı 'Erdoğan Artık Son Çıkışı Deniyor' Valiliğin apar topar sildiği mesaj: İYİ Partili isim paylaşınca... AKP'li Mehmet Metiner: CHP'yi kapatmayı aklından dahi geçiren karşısında bizi bulur