Ana Sayfa
19 Mart 2019 ( 9645 izlenme )
Reklamlar

MAK: 'BÜTÜN SEÇMEN AKP'YE DERS VERECEK'

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan MAK Araştırma Genel Müdürü Mehmet Ali Kulat, yerel seçime ilişkin öngörülerini açıkladı.


 MAK Araştırma Genel Müdürü Mehmet Ali Kulak, son anket sonuçlarını açıkladı. Kulat ayrıca, Ankara'da Mansur Yavaş'ın önde olduğunu, İstanbul'da ise Ekrem İmamoğlu'nun farkı kapattığını söyledi.

Ankara’da Mansur Yavaş’ın Özhasekinin 5 puan önünde olduğunu belirten Kulat, AKP ve MHP’nin toplam oylarının yüzde 60’tan yüzde 48’e gerilediğini söyledi. MAK Araştırma Genel Müdürü Mehmet Ali Kulat, "Cumhur İttifakı'nın toplam oyu yüzde 60'tan 48'e kadar düştü" değerlendirmesini yaptı.

‘ANKARA’DA FARKI KAPATMAK ZOR’

Değerlendirmesine Ankara'yla başlayan Kulat, "Her fark kapanabilir ama şu anda matematiksel veriler açısından baktığımızda Mansur Yavaş'ın 3 puan önde çıktığını görüyoruz. Kararsızlar dağıtılınca bu 4-5 puanı bulabilir" dedi. MAK Araştırma Genel Müdürü Mehmet Ali Kulat’ın açıklamaları şöyle;

‘EKREM İMAMOĞLU BÜYÜK BAŞARI’

"Seçilme hakkını bize hukuk tanıyor. Böyle sert bir dil kullanmak yerine doğru olan seçimi projeler üzerinden yürütmek. Seçilen kişi başarılı olursa devam eder başarısız olursa biz daha sora bir başkasını tercih ederiz. Siyasi partiler olabildiği kadar kendi saflarını sıklaştırmaya çalışıyorlar. Konuyu genel seçim havasında geçirmek daha işlerine geliyor. Bu seçimin daha sonraki yıllardaki en önemli yansıması Türk siyasetine Ekrem İmamoğlu'nu kazandırması oldu. İmamoğlu farkı 5 puana kadar düşürdü. Bu büyük bir başarı "

'VATANDAŞ İKTİDARA DERS VERME HAVASI İÇİNDE HAREKET EDİYOR'

"Eskiden bu yana ekonomi hep seçmenin oyunda etkilidir. Ama bu kez çok fazla derecede dokunan bir kriz yaşanıyor. İlk defa tencereye ciddi bir dokunma söz konusu olmaya başladı. Vatandaş kendisine düşeni çok fazla yapamadığını düşünerek iktidara bir ders verme havası içerisinde hareket ediyor. Düşen trend ağırlıklı olarak AK Parti'den düşüyor"

'CUMHUR İTTİFAKI'NIN TOPLAM OYU YÜZDE 48'E KADAR GERİLEDİ'

Kulat, değerlendirmesini sonlandırırken, Cumhur İttifakı'nın genel oyuna ilişkin de yorumda bulundu. Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP'nin yüzde 60'a varan oyunun düşüşte olduğunu ileri süren Kulat, "Cumhur İttifakı'nın toplam oyu yüzde 48 seviyesine kadar düştü" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Parti'nin Olay Vekili Gülpınar'dan Bir Tepki Çekecek Çıkış Daha Mavi kapak oyunu deşifre oldu.. İşte böyle aldatıldık! Ali Babacan hakkında suç duyurusu İtalya’da 24 saatte 793 kişi daha hayatını kaybetti...