Reklamlar

Orhan Gencebay'dan ilginç 'sanatçı' açıklaması! Erdoğan'ı hep...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'na atanan Orhan Gencebay, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dik duruşuyla, ülkesine sahip çıkışıyla son derece önemli bir görevi başardığını ve her Türk vatandaşı gibi Türkiye sevdalısı olduğunu düşünüyorum. Ben siyasetçi değilim. 'Sanatçı muhalif olmalı' diye bir söylem var. Sanatçı kesinlikle muhalif değildir. Sanat, siyaset yapmaz" dedi.
İktidara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile tanınan Orhan Gencebay, Posta’ya verdiği röportajda çarpıcı ifadeler kullandı. “Sanatçı muhalif değildir” diyen Gencebay’ın açıklamalarına bir kısım sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi. İşte, tepki gören açıklamalardan satır başları:

“Bir müzik adamı ve araştırmacı olarak, sanatın da gelinebilecek en üst noktalarına gelmiş biri olarak, müzik konusunda tartışılmaz biri olduğumu düşünüyorum. 70 küsur kişi bu kurulların (Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu) içinde, hepsi kendi konularında uzman. Ben de kendi alanımda emek veren biri olarak seçilmişim. Beni böyle kutsal bir göreve layık görenlere teşekkür ediyorum. Fikirlerimizi ortaya koyacağız. Biz alanımızda dokuz kişiyiz. Hülya (Koçyiğit) Hanım sinemayı temsil ediyor mesela, ben müzik… Her ne kadar ihtisas alanlarımız farklı da olsa genel kültürlerimiz, görüşlerimiz var. Uzmanına teslim etmek lazım son sözü. Kültür ve sanatla ilgili ne fikrimiz varsa Cumhurbaşkanı'mıza sunacağız. Son karar tabii ki sayın Cumhurbaşkanı'nın olacak.

“KURUL’DAN ALDIĞIM MAAŞA İHTİYACIM YOK”

Ben varlıklı bir insanım. Benim için böyle bir şey söz konusu dahi değil. Bunu dile getirmek bile bana onur kırıcı geliyor. Ben orada maaş almak için değil ülkeme yararlı olmak için varım. Bu maaşa ihtiyacım da yok! Bu görev kutsal, parayla ölçülemez.

Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Fesli Kadir Mısıroğlu'ndan ortalığı karıştıracak sözler