PORTAKAL VAKASININ PERDE ARKASINDA NE VAR?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci bir Gezi'nin olmasını gerçekten çok istiyor. Hatta elinden gelse bunu organize dahi eder. Çünkü buna ihtiyacı var. Ekonomiyi kontrol edemiyor" diye konuştu.

Türkiye'de hiç kimsenin yeni bir 'Gezi' arayışı içerisinde olduğunu düşünmediğini ifade eden Özdağ, şöyle konuştu:

'EKONOMİYİ YÖNETEMİYORLAR'

"Böyle bir gözlemi siyasetçi olmanın yanı sıra akademisyen olarak da söylüyorum. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ikinci bir Gezi'nin olmasını gerçekten çok istiyor. Hatta elinden gelse bunu organize dahi eder çünkü buna ihtiyacı var. Ekonomiyi kontrol edemiyor. Tek adam rejimi kurulunca 'her şey çok iyi gidecek ve ekonomi uçacak' demişti. Şimdi ekonomi uçmaya başladı ancak bu uçuş uçurumdan aşağıya bir uçuş oldu. Ve bu uçurumdan aşağıya gidişi engelleyecek, Türkiye'yi tekrar üretim ekonomisine geçirecek hiçbir mekanizmayı çalıştırmıyorlar."

'ÇATIŞMA ORTAMI ÜRETMEN İSTİYORLAR'

" Bundan dolayı seçimlere giderken bir çatışma ortamı üretmek istiyorlar. Çatışma ortamı üzerinden siyaseti bölerek keskinleştirerek, kitleleri düşmanlaştırarak, rasyonel düşünmeyi engelleyerek bir sonuca taşımak istiyorlar. Bundan dolayı da sürekli olmayan bir tehditten bahsediyorlar."

kaynak: sputnik
Reklamlar