Ana Sayfa
12 Kasım 2020 ( 1319 izlenme )
Reklamlar

Son ankette şaşırtan "tarikat" sonucu

Konsensus Araştırma tarafından 14 Eylül – 20 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılan Türkiye Gündemi Araştırması sonuçları belli oldu.

Kasım 2020’de Türkiye’nin gündemini oluşturan olayların kamuoyuna ve siyasete yansımasının ortaya çıkartılması amaçlanan anketin sonuçları açıklandı.

Ankette tarikatlarla ilgili, “Türkiye'deki cemaat ve tarikatlar kapatılmalı mı kapatılmamalı mı” sorusuna ezici bir çoğunluk “kapatılmalı” cevabını verdi.

Halktv'de yer alan araştırmaya göre "Takip ettiğiniz kadarıyla, siyasi liderlerin, siyasi performansını beğeniyor musunuz, beğenmiyor musunuz?" sorusunun sorulduğu ankette siyasi performans açısından ilk sırayı Fahrettin Koca aldı. Fahrettin Koca'ya en yaklaşan isim ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

İşte o sorular ve cevapları:

"Karadeniz'de Doğalgaz bulunması günlük yaşamınızı nasıl etkiledi? Olumlu mu, olumsuz mu, olumlu olumsuz hiçbir etkisi olmadı mı?"

"Türkiye'deki cemaat ve tarikatlar kapatılmalı mı kapatılmamalı mı?"

Türkiye'deki cemaat ve tarikatların kapatılması gerektiğini belirtenlerin oranı kapatılmaması gerektiğini belirtenlerin oranından %49,4 daha fazla oldu.

"Bir yıl öncesine göre, ailenizin ekonomik durumu iyiye mi gitti, kötüye mi gitti, aynı mı kaldı?"

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den yeni parti hamlesi Erdoğan'ın market alışverişi kurgu çıktı Normalleşmenin detayları netleşti! Akşam sokak kısıtlaması sürecek, esnaf tedbirli açılıyor Canlı yayında Erdoğan ve Berat Albayrak videolarını izlerken gülmeye başladılar