Ana Sayfa
13 Ocak 2019 ( 6193 izlenme )
Reklamlar

Son dakika: Bakan açıkladı! Emeklilere maaş farkı ne zaman ödenecek?

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı son dakika açıklaması ile emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini duyurdu. Öte yandan SSK emeklilerine zamlı maaşları 17-26 Ocak, Bağ-Kur'lulara 25-28 Ocak'ta ödenecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamasında emekli fark ödemeleri ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Emeklilerimizin farkları ocak ayı içerisinde ödenecektir” dedi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamasında emekli fark ödemeleri ile ilgili açıklamada bulundu. Fark ödemelerinin Ocak ayı içerisinde ödeneceğini kaydeden Bakan Selçuk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıkları Ocak ayının 1’i ila 5’i  arasında ödendiği için, 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları Banka ve PTT Şubelerince 25 Ocak 2019 tarihinde ödenecektir. Öte yandan, SSK gelir aylık almakta olanların aylıkları ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak 2019 tarihleri arasında, Bağ-Kur  gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak 2019 tarihleri arasında zamlı olarak ödenecektir.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

23 Haziran İstanbul seçimi için son anket sonucu "Psikolojim bozuktu, Eren Erdem'e iftira attım" Tunç Soyer’den babası ile ilgili eleştirilere ilk yanıt Hakan'dan Emine Bulut yazısı: İzlediğim andan itibaren şu beş şeyi yapıyorum