Ana Sayfa
24 Nisan 2019 ( 11172 izlenme )
Reklamlar

Son dakika… YSK’dan ara karar! MHP’nin talebi kabul edildi

YSK, MHP'nin 'Maltepe'de sandık kurulu başkan ve üyelerinin memur olmayan kişiler arasından atanmasıyla ilgili itirazı' kabul etti ve inceleme kararı aldı. YSK, Maltepe İlçe Seçim Kurulundan, MHP'nin sandık kurulu başkan ve üyeleriyle ilgili olağanüstü itirazındaki iddiaları araştırmasını istedi.


YSK, MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı seçimi hakkında yaptığı olağanüstü itirazda ara karar verdi. Ara kararda; sandık kurulu, başkan, memur ve üyelerin görevlendirilmesinde esas alınan listelerin, hangi kurumlardan temin edildiği hakkında Maltepe Birinci ve İkinci ilçe seçim kurullarından bilgi istedi. Yüksek Seçim Kurulu, kısıtlı seçmene yönelik olağanüstü itirazda ise yeniden bilgi istenmesine gerek olmadığına karar verdi.

Öte yandan YSK, AKP’nin Büyükçekmece itirazına ilişkin, dün alınan ara kararların sonucunun beklenmesini kararlaştırdı. (AJANSLAR)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meral Akşener'den Erdoğan'a tarihi kapak! "Ben pilotum" diyen bakan bakın ehliyetini nereden almış Bakan Koca korona ölümlerindeki ortak noktaya dikkat çekti, bir kez daha uyardı Yılmaz Özdil, AKP’nin ‘düşman listesi’nin geçmişini yazdı!