Tanju Özcan: Bedel ödemekten korkmuyorum; kayyum atayacaklarmış, alnını karışlarım

28329 izlenme 28 Kasım 2021
Reklamlar

Mültecilere yönelik açıklamaları ve uygulamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Habertürk TV’de katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Ayrımcılık eleştirilerine yanıt veren Özcan suçlamaları reddederek, "Ayrımcılık iddialarını kabul ediyorum, ayrımcılık suçu işlediğimi kabul etmiyorum. Hayatım boyunca ayrımcıydım ben. Ne açıdan ayrımcıyım? Mesela, kadınerkek konusunda ayrımcıyım. Fakirzengin konusunda, ben fakirden yana ayrımcıyım." ifadelerini kullandı. 

“MİSAFİRLİK ÇOK UZADI”

Tanju Özcan Türkiye'deki mülteciler hakkında rakamları işaret ederek, "Resmi rakamlara göre Bolu’da sığınmacı sayısı 16 bin. Bolu’daki yabancıların yüzde 70’i Iraklı. Irak’ta savaş mı var, ne işleri var? Misafirlik artık çok uzadı. Dönüş için hazırlık yapılmalı. Açıklamalarımın halkta karşılığı yüzde 85." değerlendirmesinde bulundu. 

“KİM ATAYACAKMIŞ KARDEŞİM, ALNINI KARIŞLARIM”

Tanju Özcan, belediye başkanlığı görevinden alınarak yerine kayyım atanacağına yönelik iddialar hakkında, "Ben bedel ödemekten korkmuyorum. Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım. Kayyum atanması için terör örgütüyle ilişkili olmanız lazım." dedi. 

Öte yandan Özcan, "Benim ailem hacı, babam da hacı. Ben Bolu’da cami yaptıran tek belediye başkanıyım." dedi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'ndan yeni paylaşım: Bu videom bir mücadele çağrısıdır Hedefte Erdoğan ve Berat Albayrak var: AKP'yi karıştıracak video Ali Babacan'dan dengeleri değiştirecek Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması Habertürk'te tansiyon yükseldi: Cem Küçük'ün sözleri Ersan Şen'i çileden çıkardı!