Ana Sayfa
09 Temmuz 2019 ( 4484 izlenme )
Reklamlar

Yeni AKP' Kurulmadan Kavgalar Başladı!

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde kısa bir süre danışmanlığını yapan Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Davutoğlucular ile Babacancılar birbirine girdiğini yazdı. 

Bugünkü yazısında yeni AKP'nin kuruluş tartışmalarına değinen Takan, Davutoğlu ve ekibinin yeni partiden neden istenmediğini açıkladı. "Ahmet Davutoğlu'nun Ali Babacan ve Abdullah Gül tarafından istenmediğini ifşa eden 'O AKP'li isme ulaştık' diyen Takan, aldığı bilgileri de tek tek aktardı.

"Ahmet Davutoğlu'nun Ali Babacan ve Abdullah Gül tarafından istenmediğini ifşa eden 'O AKP'li isme ulaştık' diyen Takan, aldığı bilgileri de tek tek aktardı.

 Takan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle: Hareketli hafta başı, öğle saatlerinde , Abdullah Gül ile birlikte hareket eden Ali Babacan'ın AKP'den istifa ettiğihaberi ile daha da hararetlendi. İddialar birbirini kovaladı ... Ali Babacan ile birlikte hareket edenlerin istifa edeceği saatten tutun da sayılarına kadar... AKP içinden kopacak "muvazzaf milletvekili" sayısında da borsa oldukça hareketliydi. Şu satırların kaleme alındığı ana kadar AKP içinden  herhangi bir yetkiliden Babacan'ın istifası hakkında bir değerlendirme gelmedi. Herhalde, Erdoğan'ın Saraybosna'dan dönüşü veya oradan yapılacak açıklama beklenecek. 

Olaya farklı bir cepheden bakalım dedik. Ahmet Davutoğlu'nun Ali Babacan ve Abdullah Gül tarafından istenmediğini ifşa eden "O AKP'li isme" ulaştık. Bakın!.. 

Neler söyledi Yeniçağ'a;


"Neden Davutoğlu, Ali Babacan'ı istemez?.. Ali Babacan gibi Bilderberg'e gitmedi de ondan. Daha millî kalıyor. Davutoğlu, hatalı bir takım uygulamalar yapmış olabilir. Hatalı olmak başka bir şey, suç işlemek başka bir şey. Suç işlemek demek yolsuzluk yapmak, liyakatsiz atama yapmak, buna benzer işlerdir. Baktığınız zaman hatalı olabilir. Hata yapmıştır. Bana göre hatadır, size göre değildir. 

Size göre hatadır, bana göre değildir. Bu değişir. Ama tekrar söylüyorum, hatalı olmak başka, suçlu olmak başkadır. Davutoğlu, 'daha İslamcı kalıyormuş' deniyor. Böyle şey olur mu?..

 Bir kere bunu söyleyenler İslamiyet ile siyasal İslamcılığı birbirine karıştırıyorlar. Bunları söyleyenler, Davutoğlu'nun yaptıklarını yapmıyorlar mı? Yapıyorlar ama neden bunu söylüyor?.. Mesele bu. Davutoğlu için bir şey bulunmak mı isteniyor, anlamadım ki? Babacan istifa etmişse bu başka konu. Babacan, daha çok farklı bir çizgide gidiyor. Bunun nedeni, Abdullah Gül ve Beşir Atalay'ın çizgisinin etkisinde kalmasından kaynaklanıyor... Biz, Türk milleti, halk ne istiyorsa onu yaparız. Milletle bütünleşiyoruz. Halk, millet ekonominin düzelmesini istiyor? 

Şimdi ben soruyorum, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset ve Ekonomi Bilimi bölümünü bitirmiş, hocalık yapmış biri mi ekonomiyi düzeltir, yoksa ODTÜ endüstri mühendisliğinden mezun olmuş, endüstri mühendisi mi ekonomiyi düzeltir? Bunun cevabını millet versin bana göre. Her şey ortada. Babacan, ekonomiyi bilen bir insan ama yeter mi ayrı konu, küçümsemek istemem. " 

Ali Babacan'ın  AKP'den istifası sonrasında genel olarak siyaset kulisleri temkinli bir bekleyiş içerisindeydi. "Bekleyip, bileşenleri görmek lazım" deniyordu. Neyse o "bileşenler"!?..


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Porsche Müşterisinin İnanılmaz Şikayeti Osmanlı hanedanı dava açtı Son dakika… YSK’dan ara karar! MHP’nin talebi kabul edildi Erdoğan'dan Babacan hamlesi