Ana Sayfa
11 Ocak 2021 ( 1450 izlenme )
Reklamlar

Yılmaz Özdil'den çok konuşulacak aşı açıklaması

Brezilya'da yapılan testler sonrasın Sinovac aşısının etkinlik oranı yüzde 78 olarak açıklanırken, Endonezya'da Gıda Güvenliği Ajansı (BPOM) Covid-19 vakalarında görülen sert artışın ardından Çinli Sinovac aşısının ülkede yapılan testlerde yüzde 65 oranında etkili olduğu sonucu çıktı.

Aralık ayında Türkiye'de yapılan denemelerde ise Sinovac aşısının yüzde 91,25 oranında başarı elde edildiği duyurulmuştu.

ÖZDİL'DEN "SİNOV'AK" ELEŞTİRİSİ

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de bu verilere dayanarak, "onlarınki sinovac, bizimki sinov’ak!" sözleriyle iktidara eleştiride bulundu. 

Özdil sosyal medya hesabından şunları söyledi:

"Çin aşısı Endonezya’da yüzde 63, Brezilya’da yüzde 71 etkiliyken, nasıl oluyor da Türkiye’de yüzde 91 etkili olur deniyor... E olur, onlarınki sinovac, bizimki sinov’ak!"

Nagehan Alçı sosyal medyayı ayağa kaldırdı!


Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü yazısında korona virüs salgınının eğitim hayatına etkisini konu edindi. 

Alçı'nın öğretmen ve öğrenciler için "rahata alıştılar" ifadesini kullanmasına eğitimciler ve veliler sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici de Alçı'nın yazısına yönelik şu ifadeleri kullandı:

 "Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugün yazdığı köşesinde 'öğretmenler rahata alıştı' diye başlık atmış. Öğretmenlik ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kişinin uzaktan eğitimi kolay! zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilemez.

Yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler fedakarca görev yapmakta ve öğrencilerinin öğrenme kayıplarının önüne geçebilmek için gayret sarf etmektedir. Kaldı ki salgın seyrinin kontrol altına alınması sonrasında okulların yüz yüze eğitime geçmesini en çok isteyenler de öğretmenlerdir.

Uzaktan eğitim sürecinde fedakarca görev yapan öğretmenler sizden teşekkür beklemiyor, kötü düşüncelerinizi öğretmenlerin üzerinden çekin yeterlidir..."

İşte Alçı'nın yazısında ilgili bölüm:

"ÖĞRETMENLER RAHATA ALIŞTI..."

Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor. Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol.

Hele Anadolu’da, köylerdeki durumu unutun!

Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki…

Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?

(Bana karşı çıkacak olanlara yarın uluslararası kuruluşların bu konudaki çağrılarını anlatacağım…)"

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Salgında ikinci dalganın başladığını varsayabiliriz MAK Danışmanlık son anket sonuçlarını paylaştı AYM'den Kanal İstanbul kararı Yılmaz Özdil yazdı! Hukukçu yoksa hukuk manasız