Reklamlar

Ahmet Hakan, Binali Yıldırım’la görüşmesini yazdı!

2019-02-22 09:09:03
Reklamlar
Reklamlar

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, AKP’nin İBB Başkan adayı Binali Yıldırım’la görüşmesini köşesine taşıdı… Yıldırım, Hakan’ın anket sorusuna yine kaçamak yanıt vererek; “Fena değil” dedi.

İşte Ahmet Hakan’ın Binali Yıldırım’la o söyleşisi:

KAMPANYADA üçüncü gün… Binali Yıldırım’ın istikameti: Silivri ve Çatalca… Tuzla’da buluştuk Binali Yıldırım’la… Atladık arabaya… Silivri’ye ulaşıncaya kadar ben sordum, o cevapladı.

– SAMİMİYETLE: “Aday olmayı en baştan beri düşünüyor muydunuz?” diye sordum Binali Yıldırım’a… “Samimiyetle söylemem gerekirse başlangıçta zihnimde değildi” dedi. Ardından da ekledi: “Görev verildiği andan itibaren ise dört elle işe sarılmış durumdayım. Proje ve icraat zaten bizim işimiz. 16 yıldır yaptığımız iş… İstanbul’un tüm konuları, benim zaten bildiğim konular.”

– FENA DEĞİL: Peki ya anketler? Acaba anketler ne diyor? Yıldırım, anketlerle ilgilenmediğini söyledi. İstanbul’u dinlediğini, vatandaşla sohbet ettiğini, vatandaşın beklentilerini anlamaya çalıştığını belirtti. Ben hemen atıldım: “Vatandaşla temasınızda ilk intibaınız nasıl?”. Binali Bey gayet soğukkanlı bir edayla “Fena değil”yanıtını verdi.

– ADAYLARA BAŞARILAR: “Rakibiniz hakkında… Rakipleriniz hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna kelimesi kelimesine şu cevabı verdi Binali Yıldırım: “Hiçbir rakibimi küçümsemem. Kavga niyetinde değiliz. Bütün adaylara başarılar diliyorum.”

AFİYET OLSUN DEMEYİP DE NE DİYECEKTİM Kİ?

BİNALİ Yıldırım’ın Kadıköy’de dolaşırken içki içip yemek yiyenlere ‘Afiyet olsun’ demesi bayağı konuşulmuştu. Bunu anımsattım kendisine… Söyledikleri aynen şunlar:

“Niye konuşuluyor böyle bir şey, anlamış değilim. Aklımdan hiçbir şey geçmeden, büyük bir doğallıkla yemek yiyen insanlara ‘Afiyet olsun’ dedim. Bunda yadırganacak ne var? ‘Niye yemek yiyorsunuz’ mu diyecektim? İçki içiyorlarmış… Herkes yaptığı işten mesuldür. Biz yargılayamayız, sorgulayamayız. Herkesi zorla kendine benzetmeye çalışırsan huzursuzluk olur. Etkileşim tabii ki olur ama etkileşimin de doğal olması gerekir.”

EYÜP SULTAN İMAMININ ADIMI SÖYLEDİĞİNİ FARK ETMEDİM

EYÜP Sultan’da imam dua ederken, “Binali Bey’in başarılı olması için el Fatiha” demişti… Bunu hatırlattım Binali Bey’e… Şunları söyledi:

“Duada benim adımın söylendiğini o anda fark etmiş değilim. Gazetelerde yazınca öğrendim. Benim böyle bir talebim olmadı. Dediğim gibi bilgim de yoktu. Tembih falan da yok. Diğer adaylar da gitsinler Eyüp Sultan’a… Onlar için de dua edilsin… Dua hepimize lazım.”


Reklamlar
Paylaş
x
x

Arama Yapın