Ana Sayfa
02 Temmuz 2019 ( 10094 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Hakan'dan tepki

YİK Üyesi Bülent Arınç 18 bin TL'lik maaşını eleştirenlere tepki gösterdi. 

Arınç, "Benim ne alacağımı ben düşünmüyorum ki nitekim bazı edepsizler bunun üzerine yorum yapsınlar. Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar maaş alıyor seni ne ilgilendiriyor kardeşim?" dedi.  

AHMET HAKAN'DAN TEPKİ 

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Bülent Arınç'ın maaş çıkışına tepki göstererek, "Milletin vergisiyle ödenen maaşların milletin ilgi alanına girmesinden daha doğal bir şey olmaz, olamaz. Bunu idrak etmekle yükümlüsünüz Sayın Arınç." ifadelerini kullandı. 

İşte Ahmet Hakan'ın yazısı: 

Bülent Arınç şöyle demiş:
 

“Milletvekili ne kadar alıyor, emeklisi ne kadar alır, seni ne ilgilendiriyor kardeşim.”

Ardından da bu tür sorgulamalarda bulunanlara “edepsiz” demiş.

*
İzninizle ben biraz “edepsizlik” yapacağım Bülent Arınç:

*

Babanızdan harçlık alırsınız, kimseyi ilgilendirmez. Özel sektörde çalışırsınız, kimseyi ilgilendirmez. Ama milletten alıyorsanız milleti ilgilendirir Sayın Arınç!

*

Milletin vergisiyle ödenen maaşların milletin ilgi alanına girmesinden daha doğal bir şey olmaz, olamaz. Bunu idrak etmekle yükümlüsünüz Sayın Arınç.

*

Devlet kurumlarında siyasi olarak görev alanların sadece maaşı değil, harcırahı da arabası da vatandaşı ilgilendirir. Bunu hazmetmek zorundasınız Sayın Arınç!

*

Denetlenmek ve denetlenmeye açık olmak adil bir devletin en temel özelliğidir. Bir devlet görevlisi, ancak bunu kabul ederse edepli olur Sayın Arınç.

*

Eskiden bu ülkede generallerin maaşlarını sorgulayanlara “edepsiz” falan derlerdi... Yoksa bu ülkenin eski generallerine falan mı özeniyorsunuz Sayın Arınç.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri açıklıyor Bilal Erdoğan Harf İnkılabını böyle hedef aldı... Yeni seçim hamlesi mi Ankara'da neler oluyor Erdoğan'ın son sarayı büyüdükçe büyüyor