Ana Sayfa
25 Mayıs 2020 ( 11804 izlenme )
Reklamlar

'AKP'de siyaset yaparken çocuklarımın yüzlerine bakamıyordum'

Ali Babacan'ın genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AKP ile siyaset yaptığı döneme ilişkin konuştu.  Gazeteci Adem Özkese'nin Youtube kanalına konuk olan Yeneroğlu,  AKP ile yollarını ayırma nedenini anlattı.   

 Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade eden Yeneroğlu, AKP'den çocuklarının yüzüne bakabilmek için ayrıldığını söyledi.  

Özkese'nin Youtube kanalına konuk olan Yeneroğlu, AKP ile yollarını ayırma nedenini anlattı. Yeneroğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti: "2016'dan şunu gördüm bir kere yurt dışında yaşıyorsunuz. İdealleştirerek bakıyorsunuz. 

Romantik bir bakış açısı var Türkiye'ye. Türkiye'nin gerçekleriyle hemhal değilsiniz. Meseleleri tam olarak bilmiyorsunuz. Ama Türkiye'ye geldikten sonra pratik eleştiriler, dışlanan birçok kesimle görüştüm. Azınlıklarla iletişim kurdum. Ve baktım ki bu insanların önemli bir bölümü hadlerini bilmeleri gereken toplumsal sınıflara bölünmüş.

 Ve bu adeta genlerine işlemiş. Biz de o gülücükler, o görünen hoş ortam gerçeği yansıtmıyor. Şimdi 2016'da bu süreçte baktım ki hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki. Elbette Sayın Erdoğan'a bunları anlatıyordum. İlk başta anlayışla karşılayabileceğini düşünüyordu. Meselelere kendi açımdan çok naif yaklaşıyordum. 

Ama zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunları düşman hukuku diye kelimelendiriyorum. Toplum da bu şekilde liderin bu yönlendirmeleri doğrultusunda, çünkü  basın tamamen ellerinde. Kamu oyu nasıl isteniyorsa öyle gösteriyor, diğerleri de korkuyor zaten."Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yandaş Sabah yazarı Hilal Kaplan'dan tepki çeken Ekrem İmamoğlu paylaşımı Yılmaz Özdil'den Çetin Doğan'ın tutuklanmasına flaş yorum Nebati Yüzde 12 Dedi Sonra Toparlayamadı! Peker'den Uğur Dündar'ın açıklamalarına yanıt