Ana Sayfa
28 Eylül 2022 ( 41 izlenme )
Reklamlar

AKP'den ‘Abdullah Gül’ çıkışı

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olacağı yönünde çıkan haberleri değerlendirdi.

İHA'nın aktardığı habere göre, Elitaş, "Hata değil, haksızlık yapıyor. 27 Nisan emuhtırası Abdullah Bey ve Hanımefendiye karşıydı. Kendisine muhtıra verip 'şeriatın kestiği parmak acımaz' diyen adamların aday olmasını içine sindiriyorsa yolu açık olsun. 'Atatürk'ün makamına başörtüsü ile nasıl girecek' diyen birisine karşı muhtıra verildiyse, buna karşı 'asker demokratik hakkını kullanıyor' diyenlerle birlikte olup bunu içine sindiriyorsa yakışanı yapar. Herkes kendine yakışanı yapar. Onu aday göstermeye niyetlenenler, 27 Nisan emuhtırasını yaptınız, 28 Şubat'ı yaptınız. O dönemde Abdullah Gül başbakan yardımcısıydı. Eşinin üniversite kaydını yaptırmadılar. Bunu içine sindiriyorsa yolu açık olsun. O zaman zihnimde müthiş bir soru işareti yapar" diye konuştu.

Elitaş, "28 Şubat'ı yapanlar, muhtırayı verenler, AK Parti'ye kapatma davası açanlar ve 'şeriatın kestiği parmak acımaz' diyenleri içlerine sindiriyorlarsa aday göstersinler. Bu ne biçim bir iş. Bir taraftan adamı Cumhurbaşkanı yaptırmamak için emuhtıra veriyorlar, şimdi onu aday göstermeye çalışıyorlar. 6'lı masanın tek hedefi var. Tayyip Erdoğan'ı göndermek. Başka hiçbir şeyleri yok" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

New York Times: Varlıklı ve yetenekli Türkler ülkeyi terk ediyor Ekrem İmamoğlu ailesiyle oyunu kullandı: Binali Yıldırım'a helallik yanıtı Nagehan Alçı: Tele1 ve Halk TV’nin memlekete hiçbir faydalarını görmüyorum Türkiye’de kaç kişiye corona virüsü testi yapıldı?