Ana Sayfa
15 Ocak 2023 ( 72 izlenme )
Reklamlar

AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?

AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 1

Emeklilerin maaş zammı belli oldu. Gözler şimdi emeklilere verilen bayram ikramiyesine çevrildi. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında verilen iki ikramiye var. O ikramiyenin bedeli 1100 TL ama sokaktaki beklenti ikramiye tutarının daha da arttırılması yönünde.

18
AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 2

Olası zam EYT düzenlemesi ile birlikte yaklaşık 15 milyon emekliyi ilgilendiriyor. Eğer maaşlara uygulanan yüzde 30’luk bir zam yapılırsa emeklinin bayram ikramiyesi de 1430 TL’ye yükselecek.

28
AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 3

Sokakta Kanal D Haber’in mikrofon uzattığı emekliler bayram ikramiyesi ile ilgili “Artsın tabi, artmasını istememek olur mu? En azından 2 bin TL olması lazım” talebinde bulundu.

38
AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 4

YÜZDE YÜZ ZAM İDDİASI DA GÜNDEMDE

Ancak sokağın beklentisi 2 bin ile 2 bin 500 TL arasında. Dolayısıyla kulislerde iki bayram için ikramiyelere yüzde 100 yapılabileceği de konuşuluyor.

48
AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 5

AKP’DEN EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLAMASI

AKP milletvekili Hüseyin Yayman bayram ikramiyeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yayman açıklamasında ‘Bayram ikramiyelerin durumu ne olacak?’ sorusuna şu yanıtı verdi:

58
AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 6

“Ben inanıyorum ki Cumhurbaşkanımızın kendisine milletimizden yönelen bu talebe karşı da olumlu bir tavır gösterecek. Ben bu çağrıları cumhurbaşkanımızın duyacağına inanıyorum. İnşallah bu konuda da milletimize mahcup olmayacak bir zam oranı yapılacaktır.”

68
AKP'den açıklama geldi: Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak?  Resim: 7

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da Meclis’te yaptığı açıklamada ikramiyelerle ilgili ‘O yürütme organın işi’ diyerek Bakanlar Kurulu’nun işaret ederken “Yürütme organı bu şekilde bir talepte bulunursa TBMM gereğini yerine getirir” ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3600 ek göstergede yeni gelişme: Maaş ve ikramiyeler artıyor! Sağlık Bakanlığı’ndan Ercüment Ovalı kararı: ‘Değerlendirmeye almayacak’ Bir fatura soygunu daha Usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu'nun son paylaşımı hayranlarını derinden sarstı