Ana Sayfa
20 Şubat 2022 ( 8686 izlenme )
Reklamlar

AKP’nin emekli planının detayları sızdı.

Milli Gazete’de yer alan habere göre, ekonomik krizden en olumsuz etkilenen kişilerin başında emekliler geliyor. Düşük emekli aylığı alan vatandaşlar, zamlarla başa çıkamıyor. Yükselen dolar kuru, artan enflasyon ve üst üste gelen zamlar emekli maaşlarını eridi bitirdi.

AKP'NİN EMEKLİ HAMLESİ NE OLACAK?
Kulislerde konuşulanlara göre emeklilere destek konusunda hükümet tarafından yeni hamlenin yolda. Uzun bir süre önce gündeme taşınan emekliye faizsiz kredi ve nakit avans konusu üzerinde tekrar çalışmaların başladığı iddia edildi. Hükümetin 2023 seçim çalışmaları için EYT yasası üzerinde çalışmaya başlaması ile bir çalışmanın da emeklilere yönelik yapıldığı, kamu bankaları üzerinden maaş alan emeklilere kredi desteği sağlanacağı da konuşuluyor.

EMEKLİ KREDİYE MUHTAÇ MI BIRAKILACAK?
Yapılacak olan çalışma kapsamında ilk olarak daha önce de gündeme gelen emekliye faizsiz 10 maaş kredi ve emeklilere 3 maaş nakit avans verilecek. Yani emekliye destek yerine kredi verilecek.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li vekil başkaldırdı Berat Albayrak batırdı Selçuk Bayraktar kurtardı AKP'li Büyüktorun’un eşinin eczanesinde ilaç skandalı! Baskında ortaya çıktı 'BEN ÜLKEMİN AŞIĞIYIM' dedi... BAKANLIK TOZ DUMAN!..