Ana Sayfa
10 Mayıs 2022 ( 1606 izlenme )
Reklamlar

Altaylı'dan Ertuğrul Özkök'e zehir gibi sözler!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, eşine gönderdiği mesajla kendisine sitem eden meslektaşı Ertuğrul Özkök'ü eleştirdi. Mehmet Cengiz'le röportajına tepki gösterdikten sonra "Boşuna dememişler ağaç yaş iken eğilir. Sen nasıl eğilmişsen, öyle kalmışsın" dedi.


Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, muhalefetin 'beşli çete' olarak nitelendirdiği iş insanlarından biri olan ve daha önce halka küfrettiği iddia edilen ses kayıtlarıyla gündeme gelen Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'le röportaj yapan meslektaşı Ertuğrul Özkök'e yönelik eleştirilerini sürdürdü. Özkök'ün eşi Hande Altaylı'ya mesaj attığını ve özetle “Fatih daha önce de benim aleyhime yazı yazdı ama bu kez çok ağırıma gitti. Benim menfaat karşılığı yazı yazdığımı iddia etmiş. Böyle bir şey yapmayacağımı en iyi o bilmeli. Üstelik de çok eleştirildiği Tayyip Erdoğan röportajı sonrası ben ona destek vermiştim” dediğini belirten Altaylı, şöyle devam etti: 

'ASLA UTANMADIM'

 "Öncelikle Tayyip Erdoğan ile Gezi’nin en alevli günlerinde yaptığım röportajdan dolayı asla utanmadım. O gün büyük bir öfke içinde, Gezi’yi yakmaya hazır bir liderle yapılabilecek en iyi röportajı yaptım. Bugün hala tartışılan pek çok mesele, o röportaj sırasında söylendi. Bana göre, Tayyip Erdoğan’a soru sorulabilmiş son röportajdır. Zaten Erdoğan, o günden sonra bir daha da benimle röportaj yapmadı. Sondur. Özkök’ün canını sıkan ise birkaç gün önce İmamoğlu’nun Karadeniz gezisi ile ilgili yazımda kendisinden 'aklama paklama yapan' diye söz etmiş olmam. Çünkü tam o günlerde 5 müteahhitten biri olan Mehmet Cengiz ile bir röportaj yapmış ve yayınlamıştı. 

'ŞEYTANLA BİLE RÖPORTAJ YAPILABİLECEĞİNE İNANIRIM'

 Açık söyleyeyim. Bunun bir menfaat karşılığı yapıldığına dair elimde kanıt olsaydı, yazardım. Ama öyle bir iddiam olmadı. Özkök bunu nereden çıkarmış bilmiyorum. Ve ben gazetecinin herkesle, şeytanla bile röportaj yapabileceğine inananlardanım. 

'HEPİMİZİ SALAK YERİNE KOYMA ÇABASI' 

Mesele röportaj yapmak değil. Aklama paklama dediğim, Özkök’ün röportaj sırasında yorum yapması, Mehmet Cengiz’e 'haksızlık yapıldığını' öne sürmesi. Sonrasında da 'Milletin a..na koduk' cümlesinin havaalanı işinde rakibi olan bir işadamına söylendiğine bizi inandırmaya çalışması. Hepimizi salak yerine koyma çabası." 

'KENDİNCE BİZİ GEREKSİZ KAVGACI, KÖTÜ GÖSTERECEK' 

Ardından geçmişte Özkök'le yaşadığı bir başka polemikten örnek veren Altaylı, "Ha bir de utanmadan beni ve benim gibi az sayıda gazeteciyi 'yumrukları sıkılı' olmakla suçlamışsın. Kendince bizi gereksiz kavgacı, kötü gösterecek. Kendisini ise barışçı, çiçek çocuk. Memleket bu halde iken, hepimizin senin gibi, 'Aman başıma bir şey gelmesin' diye dün seni hapse attırmak için yazı yazanlarla can ciğer kuzu sarması olmamızı bekleme" dedi.

 'SEN NASIL EĞİLMİŞSEN ÖYLE KALMIŞSIN'

 Sözlerini "Bazı insanlarda 'karakter' diye bir şey var. Sen onu yumruk zannediyorsun. Hatırlarsan, o aklama yazıları bile senin çok korktuğun kovulmanı engellememişti. Ama belli ki, hala ders almamışsın. Boşuna dememişler ağaç yaş iken eğilir. Sen nasıl eğilmişsen, öyle kalmışsın" diye noktaladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce’den Erdoğan’a Twitter’dan eleştiri MEB okullara dağıtılmak için Yavuz Bingöl'den 84 bin 290 bağlama satın alacak Meral Akşener'in CHP ziyaretinde ilginç diyaloglar Yılmaz Özdil'den duygusal 'Anneler Günü' yazısı: Sekiz senedir böyleyiz. Arıyorum, açmıyor…