Barolar Birliğinden uyarı!.. 'VAZGEÇİN'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu, Kayseri Barosu'nun düzenlediği 'Meslekte Vefa'  etkinliğine katıldı. Burada bir konuşma yapan Feyzioğlu, Andımız tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Andımız tartışmalarını yapanların yurt dışında eğitim gördüklerini iddia eden Feyzioğlu;

'BU ÜLKEDE TEK MİLLET VAR, O DA TÜRK MİLLETİ'

"Eğitimini özel burslarla, özel yerlerde yurt dışında alan bir takım sosyolog ve bilim insanları Türkiye'yi nasıl ayrıştırırız diye düşünerek,  açılım sürecinde andımızın da kaldırılmasını gündeme getirdiler. Bütün ırkları millet çatısında birleştirecek tabire ihtiyaç var. O da Türk milleti.Türkiye'de tek bir millet vardır o da Türk milletidir".

'ANDIMIZA KARŞI ÇIKMAK DOĞRU DEĞİL'

" Andımıza karşı çıkmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Andımız kararı ne bir zafer ne de hezimettir. Ama, kamu yararını gözeten bir karar olduğunu hepimiz göreceğiz. Çünkü andımızın kaldırılmasına ilişkin idari işlemin, Türk milletinin bağını zayıflattığı için kamu yararından yoksun olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

'AYRIŞTIRMA SİYASETİ'

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Andımız tartışmalarına ilişkin, "Eğitimini özel burslarla, özel yerlerde yurt dışında alanlar, Türkiye'yi nasıl ayrıştırırız diye düşünerek, açılım sürecinde Andımızın da kaldırılmasını gündeme getirdiler"dedi.

Feyzioğlu, "Andımıza karşı çıkmak yerine sahiplenmek gerekir. Andımızla ilgili Doğu ve Güney Doğu'da yaşayan vatandaşlarımızın ya da farklı etnik yapıdaki vatandaşlarımızın andımızla ilgili sıkıntısı yoktu" ifadelerini kullandı.

kaynak: yeniçağ
Reklamlar