Ana Sayfa
26 Mart 2019 ( 1001 izlenme )
Reklamlar

Binali Yıldırım’dan vergi itirafı!

31 Mart yerel seçimine 5 gün kala Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım‘dan vergi itirafı geldi.

İstanbul’dan daha fazla vergi alınması gerektiğini savunan Yıldırım ”Bunları yapabilmek için İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir. Daha çok vergi alındıkça ülke kalkınacak, İstanbul kalkınacak. Yani hepsi birbiriyle zincirleme reaksiyon gibi” dedi.

Yıldırım’ın söyleşisinin ilgili bölümü şöyle:

““Bir güzel haberim var. Yapılan bir saha araştırması, ciddi bir araştırma, şunu gösterdi. Her türlü zorluğuna, sıkıntısına rağmen İstanbul, dünyada en fazla merak edilen, en fazla görülmek istenen 5. şehir olarak gözüküyor. İstanbul’un kendisinden, tarihinden, kültüründen, coğrafyasından kaynaklanan bir özelliği var. Küresel şirketlerin dünyadaki değişik yerlerde işlerini yönetecekleri en uygun yer İstanbul’dur. Buradan 34 saat uçuşla 60’a yakın ülkeye ulaşıyorsunuz. Bunlar gelişmiş teknolojilere talebi yoğun olan ülkeler. Bu şirketler pekâlâ buradan yönetilebilir. Benim iddiam şu. İstanbul’u yatırım yapılacak cazip şehirler arasına sokacağım. Bunu da o insanlara sadece yemek yaparak sağlayamazsın. Yatırımcıların beklentilerini karşılamalısın. Yani yatırımcının önüne kırmızı halı sermen gerekirse onu da sermen lazım.”

“Bunları yapabilmek için İstanbul’dan daha çok vergi almamız gerekir. Daha çok vergi alındıkça ülke kalkınacak, İstanbul kalkınacak. Yani hepsi birbiriyle zincirleme reaksiyon gibi.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'de yeni istifalar "Gönül belediyeciliği" diyerek geldi 400 işçiyi kovdu Aşı skandalı ortaya çıktı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu açıkladı İddia ağır!.. ENFLASYONDA PARMAK ÜSTÜNE PARMAK!..