Auto-Created-3
22 Şubat 2021 ( 1072 izlenme )
Reklamlar

Dikkat çeken detay: AKP neden Berat Albayrak'ı savunmak için seferber oldu?

Gazeteciyazar Murat Yetkin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek adam eleştirilerine karşı kendisiyle otorite savaşına girmeye çalışmayacak bir ismi AKP'nin başına, getireceğinin konuşulduğunu yazdı. 

Yetkin yazısında, "Her AK Partilinin Mart sonunda yapılması beklenen AK Parti Kongresi öncesinde kendisini Erdoğan’a hatırlatma yöntemi farklı. Erdoğan’ın AK Parti yönetim kademelerini yeniden yapılandırma çabası var.

Erdoğan’ın bir yandan da içeride ve dışarıda partidevlet, tek adam eleştirilerine karşı AK Parti’nin başına, kendisiyle otorite yarışına girmeye çalışmayacak bir isim getirme ihtimali de konuşuluyor Ankara’da.

Eğer buna karar verirse, Binali Yıldırım’dan Numan Kurtulmuş’a, Süleyman Soylu’ya dek isimler dolaşıyor etrafta. Berat Albayrak müdafaa hattının şimdi kurulmasında Kongre sürecinin de etkisi var."ifadesini kullandı. 

Yetkin, CHP’lilerin #DamatNerede etiketine karşı sosyal medyada #BeratAlbayrakYanındayız etiketinin açılmasına ilişkin olarak da, "CHP’nin açtığı “Damat nerede? 128 milyara ne oldu?” kampanyası AK Parti’yi Berat Albayrak’ı dört koldan savunmak zorunda bıraktı.

Belli AK Parti, Albayrak için müdafaa hattı kurmazsa sıranın 'Ekonominin sorumlusu benim' diyen Erdoğan’a geleceği endişesinde." yorumunu yaptı. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son anketten sonra Saray'da panik: 'Milletvekilleri Erdoğan'la görüşmeye çalışıyor!' Rasim Öztekin’den kavuğu devralacak olan Şevket Çoruh’tan ilk açıklama Almanlardan İstanbul İçin Deprem Uyarısı! “Günaydın” demeyi cahiliye dönemi adeti bulan Erbaş’ı, o sözleri söylediğine pişman ettirecek yanıt