Ana Sayfa
23 Nisan 2022 ( 62 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan Bayraktar'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermeli 'Atatürk' paylaşımı

AKP hükümetinin 1725 Aralık soruşturmalarında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı paylaşımı dikkat çekti.

Erdoğan Bayraktar, 23 Nisan dolayısıyla Twitter hesabından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün Müslümanlık ve Kur'an'a yaklaşımını anlatan bir video paylaştı.

ERDOĞAN HATIRLATMASI YAPILDI: 'KURAN GÜNCELLENMELİ' DEMEDİ

Videoda Atatürk’e yöneltilen iftiralara yanıt verilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018 yılında dile getirdiği “İslam’ın güncellenmesi” sözlerine de atıf yapıldı. Videoda, “Bize bir Mustafa Kemal Atatürk tanıttılar yahu adam İngilize karşı mücadele ediyor, İngiliz’i, Fransız’ı, Yunan’ı, İtalyan’ı denize döküyor, adam Hıristiyan oluyor. Adam Mason localarını kapatıyor, ama Mason oluyor. Bursa’da iki kız çocuğu Hıristiyan oldu diye Bursa’daki koleji kapatmış adamdır Mustafa Kemal Atatürk. İktidara gelir gelmez ‘Kuran’ı güncelleyelim’ demedi. ‘14 yıl 15 yıl önce İslam’ın hükümlerini uygulayamayız’ demedi. ‘Bunu güncellememiz lazım’ demedi. Ne dedi biliyor musunuz: ‘Elmalılı Hamdi Yazır Bey lütfen Kuran’ı Kerim’i Türkçe’ye tercüme et ne demek istiyor Cenabı Hak’ dedi” ifadeleri yer aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'de 7 ilde 10 yerleşim yeri daha karantinaya alındı PTT Genel Müdürü görevinden alındı Son anket doğruysa Şişli ve Avcılar elden gidiyor! Barış Pehlivan'dan AKP için büyük iddia