Ana Sayfa
14 Temmuz 2020 ( 8273 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan için koronavirüs alarmı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yapacağı Meclis'teki 15 Temmuz Anma törenine katılacak tüm siyasi parti temsilcilerinden Covid19 testi yaptırması istendi.

TBMM’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla TBMM 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda anma töreni yapılacak.

Program kapsamında bombanın düştüğü alana karanfil bırakılacak, saygı duruşu yapılacak, İstiklal Marşı okunacak. Daha sonra Kur’anı Kerim tilaveti ve dua okunacak. Programda TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop ve daha sonra AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yapacak.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre; Meclis’teki anma töreni programı için Meclis Başkanlığından tüm siyasi parti gruplarına davet yapıldı. Daha sonra Meclis Genel Sekreterliğinden gruplar aranarak, Cumhurbaşkanlığının talebi doğrultusunda törene katılacakların öncesinde Covid19 testi yaptırmasının istendiği iletildi.

Bu talebe bazı siyasi parti temsilcileri tepki göstererek katılmayacağını bildirdi. Programa katılmayacağını ifade eden bir siyasetçi, “Hergün yüzlerce kişi Meclis’te saatlerce çalışma yapıyoruz. Genel Kurul’a her girişimizde bizden test mi isteniyor. Milletvekillerinin canı değerli değil mi, sadece Cumhurbaşkanının mı canı değerli” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil 2009'daki salgını hatırlattı: İşte yeterli miktarda grip aşısı gelmemesinin nedeni... İşte Berat Albayrak'ın istifa kararı vermesinin sebebi Erdoğan'dan 'Merkez Bankası' açıklaması Eski bakan 'Bardağı taşıran son damla' dedi, AKP'den istifa etti!