Ana Sayfa
27 Mart 2022 ( 2319 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın Şifa Dediği Gece Yiyeceğinin Maliyeti Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçilere "Manda yoğurdu hakikaten kalitedir. İçine Medine hurması doğrarım, çay kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atarım. Bunu yer yatarım, şifa" şeklinde bir 'beslenme tavsiyesi' verdi. Bu karışımın maliyeti merak konusu oldu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'a yönelik ziyaretinde çiftçilerle bir araya geldi. Vatandaşları dinleyen Erdoğan, ayrıca 'beslenme tavsiyesinde' bulundu. Akşamları manda yoğurdu yediğini belirten Erdoğan şunları söyledi: 

'ESKİŞEHİR'DE BİZDE OLAN BELEDİYELERDEN BİRİ, BAKRAÇ İÇİNDE MANDA YOĞURDUMU GÖNDERİR' 

“Şimdi ben bir şey tavsiye edeceğim. Ben şunu yapıyorum, her akşam yatarken manda yoğurdu. Manda yoğurdu hakikaten kalitedir, çok iyidir. Onun içine şöyle Medine hurması doğrarım, 3 tane veya 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve yulaf ezmesi atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer yatarım, şifa. Eskişehir'de bizde olan belediyelerden biri, o sürekli bakraç içinde manda yoğurdumu gönderir. Bir de Ankara Mamak belediye başkanımız bakraç içinde temin ediyor. Tavsiye ederim.” 

MALİYETİ NE? 

Erdoğan'ın her gece yatmadan önce yediği ürünlerin online alışveriş sitelerinde ortalama fiyatlarıysa şöyle:  

• Manda yoğurdu: Kilosu 9095 TL. 

• Kestane balı: 460 gramı 100180 TL. 

• Medine hurması: Kilosu 100120 TL. • Yulaf: Kilosu 2530 TL.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli otomobili vatandaş satın alabilecek mi Canlı yayında dikkat çeken iddia Çukur 2.Sezon 23.Bölüm Fragman Hürriyet muhabiri ''Yazdıklarıma izin verilmiyor''