Haberler
13 Haziran 2022 ( 1185 izlenme )
Reklamlar

Fatih Altaylı: Cem Uzan, kardeşiyle sıkı bir kavga etti

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, yıllardır sığınma hakkı aldığı Fransa'da yaşayan eski siyasetçi Cem Uzan'ın “Ben cumhurbaşkanı adayıyım. Haziran 2023'te Türkiye'ye cumhurbaşkanı olacağım” şeklindeki ifadesini köşesine taşıdı  

Bunu bir 'saçmalık' olarak niteleyen Altaylı, "Yahu adam Türkiye’de yargılandı, 23 yıl hapse mahkum oldu. Nasıl aday olabilir? Yargılamalar adildi, bu cezalar yüzde 100 haklıdır demiyorum" ifadesini kullandı; ardından şunları kaydetti:

"Yıllarca bu ailenin Türkiye’ye verdiği zararları yazmış, bunlarla mücadele etmiş biri olarak dahi bunu söyleyemiyorum ama sonuç olarak mevcut durumda kesinleşmiş ama infaz edilememiş bir mahkumiyeti var ve Türkiye’ye gelemiyor bile.

Bu durumda ciddi ciddi adaylığından bahsedenlere gülüyorum haliyle. İktidar yanlısı yazarlar ise şaşırmışlar, 'Yahu bu adam yakın zamana kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yere göğe koyamıyor sürekli övüyordu. Şimdi ne oldu da saldırıyor' diye.

'İKTİDARLA ANLAŞMA UMUDU VARDI'

Ben onlara söyleyeyim de haberleri olsun. Yakın zaman değil ama Uzan’ın iktidar ile anlaşma umudu vardı. Aracılar vasıtasıyla görüşüyor, uygun koşullar ve bedeli mukabilinde Türkiye’ye dönüş imkanları yaratmaya çalışıyordu.

Bir noktaya da vardığı zannı ve umudundaydı. Ancak kardeşi Hakan Uzan’ın İtalya’da Erdoğan'ın aile fertlerine dönük suç duyurusunda bulunması sonrası bu umutlar suya düştü.

Hatta iddia o ki, Cem Uzan bu nedenle Hakan Uzan’la sıkı bir kavga etti."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emeklinin ikramiye zammını kimin engellediği ortaya çıktı Fatih Altaylı, o görüntülere isyan etti: Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum Ahmet Hakan da TÜSİAD karşısında aslan kesildi. Soylu’yu istifa ettirecek ayrıntılar