Auto-Created-3
01 Nisan 2022 ( 53 izlenme )
Reklamlar

Fatih Erbakan açıkladı: Erbakan hayatta olsa kime oy verirdi?

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Erbakan konuşmasında, Milli Görüş’ün hayatını kaybeden lideri Necmettin Erbakan'ın hayatta olsa bugün CHP ya da Cumhur İttifakı'ndan yana olmayacağını belirtti.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Erbakan, "Erbakan Hoca'mız hayatta olsaydı aynen Yeniden Refah Partisi gibi tek başına da kalsa Milli Görüş çizgisinden asla ödün vermeden mücadelesine devam ederdi” dedi.

Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun, babası hakkındaki "Necmettin Erbakan hayatta olsa kesinlikle CHP ile birlikte olurdu” sözleri üzerine şunları söyledi:

“Erbakan Hoca'mız, 6 yaşında çocuklara Kur'an öğretmeyi çağ dışılık olarak niteleyen, 'Ayasofya camii müze olarak kalmalıydı, cami olmamalıydı.' diyen, 'İktidar olursam ilk haftasında İstanbul Sözleşmesi'ni mutlaka geri getireceğim.' diyen, Osmanlı dönemini 'bir zulüm dönemiydi' diye tanımlayan CHP ile asla ama asla birlikte olmazdı.

Diğer taraftan Erbakan Hoca'mız, 20 senede 513 milyar dolar faiz ödeyen, bir senede 300 milyar liranın üzerinde faiz ödemesi yapan, tarımsal desteğe verdiği paranın 20 katını, esnafa verdiği desteğin 30 katını götürüp faize veren, hane halkını, özel sektörü, kamuyu, belediyelerle birlikte adeta boğazına kadar borca batıran Cumhur İttifakı'yla da asla ama asla olmazdı. Erbakan Hoca'mız hayatta olsaydı aynen Yeniden Refah Partisi gibi tek başına da kalsa Milli Görüş çizgisinden asla ödün vermeden mücadelesine devam ederdi.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Nureddin Nebati’nin akıbetini açıkladı! Erdoğan'ın diplomasıyla ilgili yeni gelişme! İncelemeye alındı Pelin Gündeş Bakır: Değerini Daha İyi Anladım Hüsamettin Cindoruk'tan seçim öncesi dikkat çeken açıklama