Auto-Created-3
25 Mart 2019 ( 6536 izlenme )
Reklamlar

Hüsamettin Cindoruk'tan seçim öncesi dikkat çeken açıklama

Hüsamettin Cindoruk, "Bu seçim parlamenter demokrasinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden intikam seçimidir" dedi.

Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin olarak, “Bu seçim Cumhuriyetin kurucu rejimi parlamenter demokrasinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden intikam seçimidir. Türkiye’de merkez sağın bu hale gelmesinin nedeni Demirel ve Özal’ın partilerini bırakıp Cumhurbaşkanlığı koltuğuna geçmesidir” değerlendirmesinde bulundu. Cindoruk, AKP’nin üç büyük şehirde de kaybedeceğini söyledi.


 
Cindoruk, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın mal beyanında bulunmadığını belirterek, “Binali Yıldırım’ın da diğer adaylar gibi, Mansur Yavaş gibi mal beyanında bulunması gerekiyor” dedi.

Cindoruk, “CHP, Ankara, İstanbul ve İzmir’de ilçelerde başarılı olmuş belediye başkanlarını aday yaptı. AKP ise eski bakanları yaptı. Bunun anlamı şudur: Bu şehirleri Cumhurbaşkanı olarak ben yöneteceğim diyor. O zaman bunlara merkez valisi demek lazım” ifadesini kullandı.

Cindoruk, Yassıada’nın otel yapılmasına üzüntü duyduğunu da söyledi.
 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soylu'nun beklediği destek şarkıcı Alişan'dan geldi İBB Sözcüsü Murat Ongun açıkladı: İmamoğlu’na yönelik organize kötülüğün fotoğrafı İmamoğlu Kanal İstanbul'u Anlattı! Şenol Babuşcu Merkez Bankası'nın alacağı faiz kararını açıkladı