Auto-Created-3
06 Şubat 2022 ( 79 izlenme )
Reklamlar

İBB'nin AKP dönemine dair yeni bilgiler ortaya çıkıyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde aldığı bursla tartışılan eski bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın kardeşi Fatih Sayan'ın da 18 yaşında İBB'de işe başladığına dikkat çekti. 

“AİLE BOYU TALAN”

Emir Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Fatma Betül Sayan Kaya’nın İBB’den aldığı 1.5 milyon TL’ye yakın astronomik burstan sonra bir skandal da kardeşi Bakan Yardımcısı Fatih Sayan’dan. Paşam, daha 18 yaşında üniversiteye başlar başlamaz İBB’ye de başlamış! Aslanlar gibi bankamatik memuru olmuş. Aile boyu talan…" ifadesini kullandı. 

NE OLMUŞTU

AKP'nin yönetiminde olduğu dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kurumda çalışıyor gibi gösterilip verilen yurtdışı eğitim bursları kapsamında 34 kişiye toplam 61 milyon 499 bin 893 TL para verildiği tespit edildi.

AKP’li İBB yönetiminin ‘burs’ verdiği kişiler arasında AKP Milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya, AKP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan ve eski AKP Milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın da bulunuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enes Kara’yı ölüme sürükleyen cemaatin liderini demir parmaklıklardan kim kurtardı HALK TV... HALK ARENASI... ERDOĞAN'DAN ŞİKAYET!.. Aytaç Yalman hayatını kaybetti İşte AKP'nin, CHP'nin İş Bankası hisselerini almak için planı