Ana Sayfa
28 Temmuz 2021 ( 6194 izlenme )
Reklamlar

İşte Bahçeli'nin Erdoğan'dan isteği...

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, siyaset kulislerinde edindiği son bilgileri paylaştı.

Takan'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Eylül ayı ile birlikte siyaset daha çok sertleşecek”…

Bugünlerde siyasetin hangi kulis odasına girsem üzerinde ittifak edilen tek görüş bu…

Kulislerde kafa yorulan başlıca iddialar neler?

Ağustos ayı başında toplanması beklenen Yüksek Askeri Şura’da alınacak kararlar. Kimler gider kimler kalır konusunda saray iktidarı kanatları arasında farklı analizler (biz buna kendi gönüllerinden geçenler de diyebiliriz) var. Kabine revizyonu ve Cumhur İttifakı’nın geleceğini YAŞ toplantısına bağlayanlar pür dikkat kesilmiş durumdalar.

MHP’nin başta Tarım Bakanlığı olmak üzere kabinede en az 23 koltuk istediği… Bu isteğin, Vedat Bilgin (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı) modelinde olduğu gibi şu an aktif MHP’li olmayan ama MHP’liliği ile bilinen isimlerden olmasında direttiği.

ABD’den Türkiye’ye 2 bin 500 kişilik bir isim listesi verildiği. Bu isimlerin, Türk vatandaşlığına geçirilen “ticaret insanı” diye görülen aslında uyuşturucu kaçakçılığı ile uğraşanlar olduğu. Ve bu isimlerin, eylül ayında yapılacak Birleşmiş Milletler toplantısı öncesinde vatandaşlıktan çıkarılması ve gereğinin yapılmasının ABD tarafından istendiği. Olası BidenErdoğan görüşmesinin kaderinin buna bağlı olduğu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altaylı: 'Yeminle söylüyorum BİM’den bile alışveriş yaptım faturalarım düşmüyor' AKP'li Tevfik Göksu İmamoğlu'nu suçlamaya çalışırken rezil oldu Ulaştırma bakanından tren kazasıyla ilgili flaş açıklama! AKP'de kriz başlıyor... 'YILDIRIM İSTİFA'