Haberler
04 Ağustos 2019 ( 112133 izlenme )
Reklamlar

Kimsenin yazmaya cesaret edemediği Saray'ın büyük sırrı!

Ankara kulislerinin deneyimli ismi Sabahattin Önkibar, cumhurbaşkanlığı sistemi tartışmalarına Erdoğan'ın vekili üzerinden bambaşka bir perspektif kattı. Önkibar, 'Erdoğan'ın sarayı Fuat Oktay'ın geçmişini özellikle saklıyor' dedi. 

İşte Önkibar'ın sosyal medya platformundan yaptığı birbirinden çarpıcı o açıklamalar: " Tayyip Erdoğan sarayında, saklanan, gizlenen, üzeri örtülen bir hakikati ortaya koymak gerek bu günlerde. 1990'lı yıllarda Türkiye'de İslamcı holdingler vardı. İhlas Finans bunlardan biriydi, Kombassan bunlardan biriydi, Yimpaş bunlardan biriydi ve bunlar büyük holdinglerdi devasa paralara hükmediyorlardı. Yüzlerce milyon dolarlık sermayeleri vardı. Peki bu sermayeler neredendi? 

Mütedeyyin, namazında, niyazında olan insanlarımıza 'siz paralarınızı bankalara yatırmıyorsunuz o zaman getirin bize verin biz o paralarla iş yapalım, çalıştıralım ve bundan da kar payı verelim' dediler ve böyle bir sistem kurdular. Faiz istismarı ile inançlı kesimin paralarını gasp eden bir sistemi uzun süre işlettiler. 

Bu şekilde İhlas Finans bir buçuk milyar dolarlık fon topladı, Kombassan yine buna yakın, Yimpaş da yine benzer oranda. Özellikle Yimpaş'ı anlatmak gerekiyor burada çünkü oradan Saraya uzanıyor konu. Yimpaş Yozgatlı sıradan, iş dünyasında da herhangi bir varlığı olmayan, babadan kalma bir serveti vs sözkonusu olmayan biri tarafından faiz istismarı ile Almanya'da, Fransa'da, Hollanda'da ve Türkiye'de çok büyük para topladı. Ve bu paralarla fabrikalar, işletmeler kuruldu. Sonuçta ne oldu derseniz; buralardan çok büyük hortumlamalar oldu ve en sonunda tamamı battı.

 Başbakanlık Teftiş Kurulu raporlarına göre sadece İhlas Finans'ta o dönem 750 milyon dolar yok, kayboldu yani çalındı. Bunu bizzat AKP'nin atadığı TMSF Başkanı Ahmet Ertürk söyledi. Kombassan ve Yimpaş da yine aynı şekilde hortumlanarak battı. Yimpaş'ın patronu Dursun Uyar yani paraları toplayan bu şahıs AKP döneminde hortumlamadan hapis yattı, tutuklandı, cezaevine girdi. İşte ifşa edeceğim yer burası. Bu adam yani patron tutuklanırken onun adamı, Genel Müdürü üst düzey yöneticilerine ne oldu? Onlar tutuklandı mı? Hayır. Onlardan biri Cumhurbaşkanı Vekili oldu. Şaka değil batan, hortumlanan, patronu tutuklanan YİMPAŞ'ı yönetenlerden biri bugün ülkenin Cumhurbaşkanının yani Erdoğan'ın vekili. 

Erdoğan tarafından başyardımcı olarak atandı. Bu isim Fuat Oktay. Bu kişi bugün Erdoğan yurtdışına çıktığında vekalet etmektedir. Bu kişinin kardeşi de yine YİMPAŞ'ın paradan sorumlu yöneticilerinden biriydi.  Bu niye önemli derseniz; hortumlandığı bizzat AKP'nin atadığı bürokrat tarafından ortaya konan bir şahıs bugün nasıl Cumhurbaşkanlığına vekalet eder? Bu soru bugüne kadar Türkiye'de sorulmadı ve hiç tartışılmadı. 82 milyonluk ülkede bu kişiden başka isim mi yoktu.

 Milleti istismar ederek hortumlamış İslamcı, dinci bir yapının en üst düzeyi nasıl oluyor da Cumhurbaşkanı vekili oluyor. Bunu kamuoyunun dikkatine tekrar tekrar sunmak gerekiyor. Kaldı ki Fuat Oktay'ın göreve geldiğinde kamuoyuna deklare ettiği cv'sinde de YİMPAŞ'ta çalıştığı belirtilmiyor. Bu hem kendisi hem saray tarafından neden saklanıyor.

Bu isimle ilgili bir başka skandal gerçek ise Türk Telekom ile ilgilidir. Satılmadan önce yılda 2.5 milyar dolar kar eden devlet kuruluşu Türk Telekom'u AKP Lübnan'lı Hariri ailesine sadece iki buçuk yıllık geliri karşılığında satmıştı. 

Bu aile Türk bankalarından 5 milyar dolar kredi çekmişti. Geçen sürede bu ailenin kurumdan 2 milyar doları yurtdışına transfer edip sonra da krediyi ödeyemiyorum diyerek çekip gitmesi daha birkaç ay önceki gelişmeler. Ve ne yazık ki bu da kamoyundan gizlenmektedir. Türk Telekom'un bu durumdan ülkeye faturası 12 milyar doları bulmuştur. İşte yüzde 5'lik bir hisse gereği devlet adına Türk Telekom'un yönetiminde bulunan, aslında tüm bu yaşananlara millete, devlete bildirmesi gereken ama yapmayan kişi de yine Fuat Oktay'dır. Bu gerçekleri millete ulaştırmamız gerekir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Filmde Süleyman Soylu ile Sedat Peker karşı karşıya Selçuk Geçer: Doları 30 TL Göreceğiz... Basın danışmanı açıkladı: Şantaj kasetleri Sedat Peker'in eline geçti! Burhan Kuzu’dan ölmeden önce şok itiraf. DEVA Partili İdris Şahin canlı yayında açıkladı